A jsi naočkovaný? Covid zasáhl i svět seznamek

Koronavirová pandemie zasáhla do všech sfér života. Výjimkou není ani oblast seznamování a seznamek, kde se jedním z hlavních kritérií stává to, jestli je potenciální partner naočkovaný proti covidu-19.
Že si dojdeš na očkování, viď, lásko? Ilustrační foto: Pixabay.com

Tuto zkušenost potvrzuje například vztahová koučka Iveta Gajdušeková ze seznamovací agentury Date2K a Tvoje láska. „Poslední týdny se u nás v seznamce setkáváme s tím, že je pro mnohé očkování naprosto stěžejní při hledání partnera,“ konstatovala.

Vakcinace proti zákeřnému koronaviru přitom už delší dobu rozděluje celou českou společnost. Obdobné je to také při hledání ideálního partnera přes různé seznamovací portály. Jejich provozovatelé se stále častěji setkávají s tím, že například očkovaný člověk nechce jít na rande s někým, kdy injekci ještě nedostal.

„Ještě extrémnější je pak postoj, kdy neočkovaný člověk nechce jít s člověkem, který očkovaný naopak je,“ dodala Gajdušeková. Zatímco před pandemií bylo klíčovou otázkou, zda potenciální partner chce, nebo nechce dítě, teď je alfou a omegou protikoronavirová vakcína.

Podle americké studie projektu Singles in America, za níž stojí seznamovací aplikace Match, se ukazuje, že pro lidi, kteří jsou single, je rozhodující, aby partner byl očkovaný. Podle dostupných dat z této studie by celých 60 procent lidí nemělo za žádnou cenu sex s neočkovanou osobou a více než 50 procent by s ní nešlo ani na rande.

PSALI JSME:
Necháme se naočkovat, pokud to bude nutné kvůli práci

Klíčový zdravotní stav

Tento trend se dostává i do české společnosti a vlastně kopíruje výsledky americké studie. Ta říká, že pro 58 procent dotázaných je očkování jednou z klíčových otázek.

„My se nyní v naší praxi setkáváme s dost podobným trendem. Troufnu si říct, že u nás jde až o sedmdesát procent klientů, kteří mají požadavek, aby jejich potenciální partner buď byl, anebo nebyl očkovaný. U zbylých klientů se otázka vakcinace vůbec neobjevuje,“ sdělila Kristýna Mertlová, majitelka seznamovací agentury.

Podle ní se přitom ještě před rokem stěžejní otázky týkaly dětí, povolání a sociálního postavení. Nyní se očkování dostalo na stejně důležitou úroveň a hraje významnou roli při zvažovaném založení rodiny. Zdravotní stav se tak stal stěžejním tématem při seznamování. Zajímají se o něm zejména lidé starší 50 let, zatímco v USA to zajímá už podstatně mladší generaci.

„Naše seznamka je postavená na jedinečném párovacím algoritmu, abychom seznámili lidi, kteří se k sobě opravdu hodí. Nyní musíme tento algoritmus upravit a zanést do něj oblast zdravotního stavu, potažmo vakcinace. Dostali jsme se tedy do situace, kdy očkování neslouží pouze ke vstupu do restaurace, ale také do milostného vztahu,“ dodala Mertlová.

PSALI JSME:
Seznamky pod útokem hackerů. Mohou i ukrást peníze

Seznamky na vzestupu

Zájem Čechů o internetové seznamky během koronaviru výrazně stoupl. Jak ukázal červencový průzkum společnosti Kaspersky, zkušenosti s online seznamováním má 75 procent lidí, zatímco před třemi lety to bylo o 16 procent méně.

Jinde ve světě se kvůli covidovým rizikům chtělo osobně setkat jen 14 procent lidí a většina dala přednost chatování nebo telefonátům včetně videohovorů, v Česku volilo osobní schůzku 29 procent dotázaných.

„Potřeba osobního setkání po měsících izolace je konec konců jedou z nejlidštějších potřeb,“ uvedla terapeutka Birgitt Hölzelová. „Seznamovací aplikace sice umožnily navazovat kontakty s novými lidmi i během pandemie, ale jen virtuálně. Fyzické setkání je něco úplně jiného. Je to o řeči těla, vůni a doteku. Teprve když se tyto složky spojí, můžeme skutečně posoudit, co k dané osobě cítíme.“

PSALI JSME:
Pozor na smlouvy s internetovými seznamkami. Můžete přijít o tisíce

Zavřít reklamu ×
  1. Propaganda už zkouší doslova všechno možné i nemožné aby lidi dostala do fronty na tečku. Jenže tady jde o něco jiného, než o zdraví a životy lidí. Jde o velké prachy z EU, z tzv. fondu obnovy. Politici mají možnost si na ně šáhnout a odklonit si něco pro sebe, své firmy a kamarádíčky. A problém je, že k vůli neočkovaným se k těm prachům nedostanou. Brusel totiž podmiňuje čerpání těch peněz proočkováním minimálně 75% populace. Proto politici a jejich nohsledi tolik vyšilují, lidem vyhrožují, straší mrtvými a údajnými kolapsy nemocnic. A čas se krátí. https://akw.sk/domace-spravy/o-zdravie-tu-neslo-nejde-a-nepojde

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB