Allegro zahájilo konsolidaci Mall Group a WE|DO

E-commerce skupina Allegro zveřejnila své obchodní výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Polské aktivity společnosti, které tvoří největší podíl na celkovém podnikání, zrychlily meziroční růst hrubé hodnoty zboží na 16 procent a tržeb na 22,3 procenta. Skupina o tom informovala v tiskové zprávě.
Allegro aktualizovalo celoroční očekávání pro polský trh a nyní plánuje růst GMV v rozmezí 15-17 % a růst tržeb o 23-26 %. Ilustrační foto: Allegro

Počet aktivních zákazníků dosáhl nového maxima 13,6 milionu a průměrná hrubá hodnota zboží (GMV – gross merchandise value, pozn. red.) na jednoho aktivního zákazníka vzrostla meziročně o 13,9 procenta na 3 350 polských zlotých (PLN), tedy zhruba 17 tisíc korun.

Z pozice polské jedničky v oblasti elektronického obchodování chce Allegro nadále posilovat své postavení doma i v zahraničí, a to jak prostřednictvím více než 70 milionů nabídek na Allegro.com, které jsou dostupné v celé EU, tak díky nedávným akvizicím.

PSALI JSME:
Polský gigant Allegro kupuje Mall Group a logistického operátora WE|DO

Druhé čtvrtletí skupina zahájila koupí společností Mall a WE|DO a cílí na to stát se jednotnou organizací působící nejen v jedné, ale v šesti zemích světa. Na Mall.cz již vstoupili první polští obchodníci a první čeští obchodníci zároveň debutovali na Allegro.pl. GMV generovaná obchodníky na tržišti Mallu byla ve druhém čtvrtletí již o 53,6 procenta vyšší, než v předchozím roce.

Cílem Allegro je implementovat úspěšný model tržiště založený převážně na nabídkách třetích stran v celém regionu a upevnit si status preferované platformy pro všechny zákazníky (kupující i obchodníky) i v mezinárodním měřítku. Od příštího roku se skupina chystá integrovat svou platformu v celé střední a východní Evropě.

PSALI JSME:
Wirtualna Polska kupuje majitele českých portálů Hotel.cz a Spa.cz

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.