Polský gigant Allegro kupuje Mall Group a logistického operátora WE|DO

Polská společnost Allegro, nejoblíbenější nákupní platforma u našich severních sousedů a jedna z největších e-commerce platforem v Evropě, ve čtvrtek oznámila, že se dohodla na převzetí 100% podílů ve společnostech Mall Group a WE|DO CZ od prodávajících akcionářů PPF, EC Investments a Rockaway Capital.
Jakub Havrlant, předseda představenstva Mall Group a zakladatel a CEO Rockaway Capital (vpravo), a François Nuyts, CEO společnosti Allegro. Foto: Mall Group

Firma o tom informovala s tím, že společnosti Mall Group a WE|DO budou koupeny za cenu 881 milionů eur (22,4 mld. Kč), která vychází z pevného ocenění ve výši 925 milionů eur upraveného o dluh a podobné položky ve výši 44 milionů eur. Konečná cena může být navýšena až o 50 milionů eur (necelá 1,3 mld. Kč, pozn. red.) v závislosti na výkonnosti Mall Group.

Transakce bude financována kombinací akcií a peněžních prostředků. Uzavření transakce podléhá obvyklým antimonopolním a regulatorním schválením a očekává se, že bude uzavřena do konce prvního pololetí 2022. Po dokončení půjde o jednu z největších transakcí ve střední a východní Evropě.

PSALI JSME:
Skupina MALL Group se přehoupla do zisku. Poprvé není v červených číslech

Akvírovaný byznys zahrnuje aktiva e-commerce skupiny Mall Group a logistická aktiva společnosti WE|DO v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Polsku. Transakce se netýká společností Vivantis a MALL Pay, ani MALL.TV a Košík.cz, které byly již v minulosti z Mall Group vyčleněny.

Spojení Mall Group a Allegro vytvoří přední platformu pro e-commerce v celém regionu, která pod jednou střechou spojí řadu populárních značek – MALL, mimovrste, CZC.cz, WE|DO a samozřejmě Allegro, Ceneo, eBilet a One.

PSALI JSME:
WEDO investuje do svého rozvoje miliardu

Klienti společné platformy budou moci využívat program SMART! a řadu věrnostních výhod, jako jsou dodávky zdarma, fintech produkty nebo přístup do B2B platformy. Obchodníci zároveň získají přístup k bezproblémovému prodeji, inovativním řešením nebo reklamním službám.

Allegro bylo založeno pět let po americkém Amazonu v roce 1999 jako domácí konkurent americké firmy eBay. Původně byla součástí Allegra také česká společnost Aukro, ale tu v roce 2016 koupili čeští investoři. Současnými majiteli Allegra jsou podle ČTK investiční firmy Cinven, Permira a Mid Europa Partners, které firmu v roce 2016 koupily za 3,25 miliardy dolarů (zhruba 71 miliard Kč).

PSALI JSME:
Aukro se v létě kompletně změní

Zavřít reklamu ×
  1. Poláci si koupí celé Česko NO URČITĚ BY TO BYLO PRO NÁS LEPŠÍ NEŽ ABY JSME BYLI NOVODOBÝMI OTROKY NĚMECKA ?????

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk se v pátek stala největší evropskou firmou podle tržní hodnoty. Její tržní hodnota v úvodu pítečního burzovního obchodování přesáhla úroveň v přepočtu 9 350 miliard …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?