Wirtualna Polska kupuje majitele českých portálů Hotel.cz a Spa.cz

Internetová a mediální společnost Wirtualna Polska Holding se sídlem ve Varšavě, která se obchoduje na tamní burze cenných papírů, informovala, že kupuje společnost Szallas Group od předchozího většinového vlastníka společnosti PortfoLion Capital Partners a několika soukromých osob včetně šesti českých podnikatelů.
Pavel Kotas od roku 2007 pomáhal položit základy skupiny Hotel.cz. Foto: Szallas Group

Hodnota transakce je 72 milionů eur plus čistá hotovost společnosti, která je k datu uzavření transakce odhadnuta na přibližně deset milionů eur. Stanovuje tak celkovou hodnotu akvizice na 82 milionů eur. Podpis dohody znamená jednu z největších akvizic v oblasti cestovního ruchu v regionu střední a východní Evropy.

Očekává se, že transakce bude oficiálně dokončena během podzimu, po schválení maďarským antimonopolním úřadem. Wirtualna Polska kupuje podíly od maďarského investičního fondu PortfoLion a od původních zakladatelů, mezi nimiž je jasně zřetelná i česká stopa. Pavel Kotas od roku 2007 pomáhal položit základy skupiny Hotel.cz a v roce 2014 se stal jejím většinovým majitelem.

Společně s Milanem Petrem – produktovým manažerem Hotel.cz, Richardem Šipošem – produktovým manažerem Spa.cz, Tomášem Pětivokým – zakladatelem portálu Hotely.cz a dalšími dvěma manažery, se stali akcionáři skupiny Szallas v roce 2019, kdy sloučili své české rezervační portály s maďarskými a rumunskými protějšky, aby vytvořili regionální skupinu Szallas Group.

PSALI JSME:
Společnost Allegro dokončila akvizici Mall Group a WE|DO

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

České dráhy letos opět výrazně zdraží jízdné

České dráhy i letos masivně zdraží jízdné. V průměru o 9,5 procenta. Stane se tak od prosince. Důvodem je zejména obecná inflace, konkrétněji zdražování nafty či růst mezd, který se pochopitelně týká i pracovníků na …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB