Amazon doufá, že nárůst tržeb vyvolá nové historické maximum

Názor
Amazon se pohybuje těsně pod svým historickým maximem a situace je jemně vyladěná. Stačí dobrý report a pravděpodobně se dočkáme nového rekordu, ale pokud v něm bude něco, co se investorům nebude líbit, růstový trend se ocitne pod pořádným tlakem.
Navzdory neúspěchům na přelomu let 2021-2022 si společnost Amazon znovu upevnila pozici jedné z tzv. velkolepé sedmičky, což se projevilo 20% nárůstem ceny akcií od počátku letošního roku. Ilustrační foto: Amazon

Stačí se podívat na společnost Meta, která nedávno navzdory silným výsledkům klesla o více než deset procent, jelikož se investoři zalekli budoucích výdajových plánů.

Navzdory krátkým neúspěchům na přelomu let 2021 a 2022 v důsledku obav z recese a rostoucích vstupních nákladů si Amazon znovu upevnil pozici jednoho z tzv. velkolepé sedmičky, což se projevilo 20% nárůstem ceny akcií od počátku roku a impozantním 80% nárůstem za posledních pět let.

Očekávání jsou stanovena na 83 centů na akcii při solidních tržbách ve výši 142 miliard dolarů. Tento očekávaný nárůst tržeb znamená výrazný vzestup oproti loňským 127 miliardám dolarů.

PSALI JSME:
Amazon překonal odhady Wall Street

Zvláště zajímavý je potenciální vliv služby Prime Video, která by po plné integraci po celém světě mohla přinést dodatečné příjmy ve výši přibližně 6,5 miliardy dolarů. Analytici očekávají, že s pokračujícím zaváděním reklamy na Prime dojde k výraznému zvýšení příjmů, čímž se tato společnost stane silným konkurentem v oblasti digitální reklamy.

Úspěch Amazonu je také dán tím, že je vnímán jako lídr ve využívání generativní umělé inteligence (AI), zejména prostřednictvím divize AWS, která se stala stěžejním pilířem společnosti. Divize čelí v této oblasti tvrdé konkurenci společností, jako jsou Meta, Alphabet a Microsoft, ale ukázala, že je připravena konkurovat iniciativami, jako jsou platformy Bedrock AI a Amazon Q.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Amazon nejhodnotnější značkou světa

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Skupina Colt CZ dokončila akvizici Sellier & Bellot

Skupina Colt CZ informovala redakci Finančních a ekonomických informací, že úspěšně dokončila akvizici 100% podílu v akciové společnosti Sellier & Bellot. Regulátor tuto transakci schválil zhruba před měsícem. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.