Amazon překonal odhady Wall Street

Názor
Společnost Amazon dosáhla solidního výsledku, který překonal odhady Wall Street a poskytla lepší než očekávané prognózy pro třetí čtvrtletí.
Amazonu se vyplácí snižování nákladů. Provozní náklady za čtvrtletí vzrostly o 7,5 procenta, což je nejpomalejší tempo od roku 2012. Ilustrační foto: Amazon

Tahounem ziskovosti Amazonu je nyní AWS a dobrou zprávou je, že se růst stabilizoval. Tržby překonaly odhady Wall Street a meziročně vzrostly o 12 procent. Investory tato odolnost potěší, zejména s ohledem na to, že zpomalení podnikových výdajů by mělo prozatím dosáhnout svého dna.

Známky oživení vykázaly také online prodeje, jejichž tržby po dvou předchozích čtvrtletích poklesu vzrostly o čtyři procenta.  Návrat k růstu a rekordní „Prime Day“ vytváří pro maloobchodní podnikání Amazonu slibnou druhou polovinu roku.

Zdroj: eToro, Bloomberg

Důležité je, že se Amazonu vyplácí snižování nákladů. Provozní náklady za čtvrtletí vzrostly o 7,5 procenta, což je nejpomalejší tempo od roku 2012, zatímco provozní výnosy se meziročně více než zdvojnásobily na 7,7 miliardy dolarů.

Jde o výraznou změnu oproti tomu, co jsme u giganta v oblasti elektronického obchodu viděli v posledních 12 měsících, a investory tento pokrok nepochybně potěší, protože se tím nastavuje solidní cesta vpřed.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Amazon přestává růst a začíná vydělávat

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).