Amazon překonal odhady Wall Street

Názor
Společnost Amazon dosáhla solidního výsledku, který překonal odhady Wall Street a poskytla lepší než očekávané prognózy pro třetí čtvrtletí.
Amazonu se vyplácí snižování nákladů. Provozní náklady za čtvrtletí vzrostly o 7,5 procenta, což je nejpomalejší tempo od roku 2012. Ilustrační foto: Amazon

Tahounem ziskovosti Amazonu je nyní AWS a dobrou zprávou je, že se růst stabilizoval. Tržby překonaly odhady Wall Street a meziročně vzrostly o 12 procent. Investory tato odolnost potěší, zejména s ohledem na to, že zpomalení podnikových výdajů by mělo prozatím dosáhnout svého dna.

Známky oživení vykázaly také online prodeje, jejichž tržby po dvou předchozích čtvrtletích poklesu vzrostly o čtyři procenta.  Návrat k růstu a rekordní „Prime Day“ vytváří pro maloobchodní podnikání Amazonu slibnou druhou polovinu roku.

Zdroj: eToro, Bloomberg

Důležité je, že se Amazonu vyplácí snižování nákladů. Provozní náklady za čtvrtletí vzrostly o 7,5 procenta, což je nejpomalejší tempo od roku 2012, zatímco provozní výnosy se meziročně více než zdvojnásobily na 7,7 miliardy dolarů.

Jde o výraznou změnu oproti tomu, co jsme u giganta v oblasti elektronického obchodu viděli v posledních 12 měsících, a investory tento pokrok nepochybně potěší, protože se tím nastavuje solidní cesta vpřed.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Amazon přestává růst a začíná vydělávat

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk se v pátek stala největší evropskou firmou podle tržní hodnoty. Její tržní hodnota v úvodu pítečního burzovního obchodování přesáhla úroveň v přepočtu 9 350 miliard …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?