Apple se chystá na zasvěcení do své „nové éry“

Názor
Akcie společnosti s největší tržní kapitalizací na světě má tento týden od 5. do 9. června Světovou vývojářskou konferenci (World Developers Conference). Potenciálně se chystá představit svůj dlouho očekávaný headset pro rozšířenou realitu a virtuální realitu, což je jeho největší premiéra od iWatch v roce 2015 a AirPods v roce 2016.
Očekává se, že Apple představí headset pro rozšířenou a virtuální realitu s předběžným názvem Reality Pro, který bude určen pro vývojáře. Ilustrační foto: Depositphotos.com

To by mohlo přispět k upevnění dlouhodobých vyhlídek na růst zisků (viz graf, pozn. aut.), znovu zažehnout nadšení pro neoblíbené „metaversum“ a dále zvýšit poptávku po vysoce výkonných polovodičových čipech.

Cena akcií společnosti Apple letos vzrostla o 38 procent, což je téměř čtyřnásobek růstu indexu S&P 500. Díky tomu se její forwardový poměr P/E dostal na 27násobek, což je výrazně nad dlouhodobým průměrem (21x), i když prognózy růstu zisků po pandemickém boomu stagnovaly. Společnosti by se hodil nový motor růstu vedle jejího rychle se rozšiřujícího impéria služeb.

Apple na své každoroční akci World Developers Conference avizuje, že „začíná nová éra“. Spekuluje se, že vedle typických softwarových aktualizací pro iPhone, iPad, iWatch a Mac představí i dlouho očekávanou náhlavní soupravu AR/VR.

To by mohlo být významným impulsem pro oblast „wearables, domácnosti a příslušenství“, která se rozrostla na desetinu příjmů společnosti Apple, hned za iPhonem (66 %) a službami s vysokou marží (21 %). Uvedení headsetů na trh by předběhlo pravděpodobné uvedení iPhonu 15 a hodinek iWatch 9 v září.

PSALI JSME:
Apple je nejcennější americkou společností

Očekává se, že Apple představí headset pro rozšířenou a virtuální realitu s předběžným názvem Reality Pro, který bude určen pro vývojáře a bude stát 3 000 dolarů.

Jestli někdo dokáže udělat AR/VR cool, vyvinout spotřebitelský ekosystém headsetu a podpořit jeho přijetí, je to Apple. Mohl by převzít úlohu tam, kde skončil QuestPro společnosti Meta, restartovat trpící metaversum a dát další impuls poptávce po vysoce výkonných polovodičových čipech.

Autor je stratég pro globální trhy společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Dominik Stroukal: Nepotřebuji si koupit NFT od Adidasu. Raději si koupím skutečné boty

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

České dráhy letos opět výrazně zdraží jízdné

České dráhy i letos masivně zdraží jízdné. V průměru o 9,5 procenta. Stane se tak od prosince. Důvodem je zejména obecná inflace, konkrétněji zdražování nafty či růst mezd, který se pochopitelně týká i pracovníků na …

Škoda Auto oficiálně vstoupila na vietnamský trh

Škoda Auto svým vstupem na vietnamský trh učinila významný krok ve své strategii internacionalizace. Sobotní slavnostní akce proběhla za účasti představitelů vietnamské a české vlády a společnosti TC Group, která je …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB