Arca Capital koupila téměř polovinu M&M Reality Holding. Včetně Morcinkova letadla

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding dnes informovala, že má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Ta koupila 47,5% podíl holdingu za nezveřejněnou cenu. Tisková mluvčí M&M Reality Holding Renata Lichtenegerová na dotaz reakce FAEI.cz uvedla, že vedení firem si ji nepřeje zveřejňovat.
Letadlo Piper PA-64-500TP Meridian s registrační značkou OK-LLL patřilo společnosti Fly service care, jejímž byl Petr Morcinek jeiným majitelem. Fotografii pořídil loni v dubnu na ostravském letišti Mošnov Radim Koblížka. Reprofoto: planespotters.net/Radim Koblížka

Zveřejňovat oba aktéři transakce nechtějí ani to, jaké je struktura akcií, které Arca Capital pořídila. Jediným dosavadním akcionářem holdingu byl až dosud letos padesátiletý ostravský podnikatel Petr Morcinek, jenž do konce letošního ledna vlastnil tři tisíce kmenových akcií na jméno.

Jak redakce FAEI.cz zjistila v dokumentech v obchodním rejstříku, M&M Reality Holding se na prodej svých akcií připravoval nejméně už od konce ledna, kdy z Morcinkova popudu došlo ke změně stanov společnosti. Nová struktura akcií holdingu je následující: 2100 akcií je tzv. zakladatelských, dalších 600 akcií je „partnerských“ a 300 kusů akcií jsou „prioritní akcie“.

U jednotlivých druhů akcií, jak vyplývá z notářského zápisu z 30. ledna 2020, se přitom liší s nimi spojená práva – např. vlastníci prioritních akcií mají přednostní právo na podíl na zisku. Mluvčí holdingu Renata Lichtenegerová na dotaz redakce ohledně struktury akcií, které získala skupina Arca Capital jen uvedla, že „vedení firem si tyto věci nepřeje zveřejňovat“.

Zatímco je jasné, že s ohledem na množství jednotlivých druhů akcií Arca Capital musela získat nějakou část zakladatelských cenných papírů, můžeme jen předpokládat, že jako partner si koupila „partnerské akcie“ vytvořené zřejmě právě kvůli transakci, a můžeme se jen dohadovat, kolik má finanční skupina „prioritních akcií“, kdy s každou z nich je spojeno hlasovací právo deseti hlasů.

PSALI JSME:
Investiční fond Arca Capital CEE vyplatí dividendy ve výši 35 % zisku

Holding plánuje vstup na další evropské realitní trhy. Pro ten slovenský vzniká nová realitní síť M&M Reality Slovakia. Půjde ale i o větší podíl na developerských aktivitách a možnost působení i v oblasti hypotečních úvěrů a pojištění. Arca Capital má v tomto segmentu jedno z nejsilnějších postavení díky společnosti Finportal, v níž je významným akcionářem a která je druhým největším subjektem na slovenském trhu finančního zprostředkování.

M&M Reality Holding vloni na podzim posílil fúzí sloučením s akciovou společností Fly service care, jejímž jediným akcionářem byl rovněž Petr Morcinek. Zaniklá společnost neměla zaměstnance, ale byla vlastníkem a provozovatelem letadla Piper PA-64-500TP Meridian s registrační značkou OK-LLL.

Jde o šestimístný jednomotorový turbovrtulový letoun se zatahovacím tříkolovým podvozkem, vyráběný od roku 1979. Jeho cestovní rychlost je až 480 km/h a dolet přes 1800 kilometrů. Vzhledem k plánované expanzi holdingu do dalších zemí CEE regionu, zejména na slovenský a rakouský trh, se letadlo určitě bude hodit.

PSALI JSME:
M&M Reality Holding: Jen obrat nestačí

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Equa bank se vloni propadl zisk více než o polovinu

Equa bank, vlastněná evropskou společností AnaCap Financial Partners, která vstoupila na tuzemský bankovní trh před osmi lety, včera oznámila své předběžné neauditované výsledky za rok 2020. Klíčový parametr, zisk, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru