Arca Investments definitivně vycouvala ze vstupu do společnosti M&M Reality Holding

Jeden z největších hráčů na tuzemském realitním trhu, skupina M&M Reality Holding, a česko-slovenská finanční skupina Arca Investments dnes společně informovaly, že s ohledem na objektivní překážky Arca Investments nedokončí oznámený vstup společnosti M&M Reality Holding.
Ilustrační foto: M&M Reality

Vlastníkem 95 % realitní skupiny tak i nadále zůstává Petr Morcinek, zbytek akcií holdingu vlastní její makléři. Redakci FAEI.cz o tom bez dalších podrobností informovala mluvčí Renata Lichtenegerová. Letos padesátiletý Morcinek přitom ještě letos v lednu firmu vlastnil stoprocentně, jak vyplývá z dokumentů v obchodním rejstříku.

Není to přitom ani půl roku, co M&M Reality Holding a finanční skupina Arca Capital informovaly, že došlo k prodeji 47,5% podílu holdingu za nezveřejněnou cenu a neuběhl ani měsíc od doby, kdy kapitálový vstup posvětil český antimonopolní úřad. Vzhledem k pandemii koronaviru ale Arca Investments začala mít – eufemisticky řečeno – finanční problémy a nyní, podle všeho, předlužená investiční skupina z akvizice vycouvala.

PSALI JSME:
Investiční fond Arca Capital CEE vyplatí dividendy ve výši 35 % zisku

Společnost M&M Reality dnes současně informovala, že „navzdory koronakrizi zažívá nejúspěšnější rok v historii“. Do konce září firma zprostředkovala prodej a pronájem 14 991 nemovitosti, což je v porovnání se srovnatelným obdobím loňského roku o 10,3 % více. Hodnota těchto nemovitostí přesahuje 18 miliard korun. Obrat společnosti za prvních devět měsíců letošního roku činí 816,5 milionů korun.

Pro srovnání – v loňském roce to bylo za stejné období 740,7 milionu. Celý loňský rok byl přitom pro firmu rekordní, zprostředkovala prodej téměř šestnácti tisíc nemovitostí a její tržby dosáhly 1,09 miliardy korun, zisk 74 miliony korun. „S ohledem na výše uvedené očekáváme za rok 2020 ještě lepší hospodářský výsledek, než za rok loňský,“ uvedl Petr Morcinek.

PSALI JSME:
Arca Capital koupila téměř polovinu M&M Reality Holding. Včetně Morcinkova letadla

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru