Banka Creditas nabídla možnost investovat z mobilu

Od ledna mohou současní i noví klienti investovat s Bankou Creditas bez osobní návštěvy pobočky. Využít k tomu lze jak internetové bankovnictví, tak novou mobilní aplikaci. V nabídce, kterou banka obeslala své klienty, jsou dva investiční fondy a několik zajímavých dluhopisů.
Banka Creditas nabídla možnost investovat z mobilu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zdá se, že nabízené fondy nebudou tak lákavé jako dluhopisy. Banka například uvádí na trh roční dluhopis dceřiné společnosti Unicapital s výnosem 7,7 procenta či tříletý s výnosem devět procent.

Ale také korporátní dluhopis olomoucké developerské firmy Redstone slibuje výnos devět procent u tříletého a 8,3 procenta u pětiletého dluhopisu. Obě společnosti všechny dosud vydané dluhopisy bez problémů splatily.

Výnosnost fondů dluhopisových výšin zdaleka nedosahuje nejen kvůli nižšímu zhodnocení, ale i kvůli nákladům, které si fondy obvykle účtují. Celková nákladovost u smíšeného podílového fondu činí 2,5 procenta u nemovitostního 1,75 procenta z průměrné čisté hodnoty aktiv.

Výhoda fondů spočívá zejména v tom, že klient může investovat menší částky, než požadovaných minimálně 100 tisíc korun jako u dluhopisů.

Přes aplikaci Creditas Invest App s operačním systémem iOS a Android má klient možnost nákupu těchto investic on-line, navíc uvidí přehled svého portfolia a jeho vývoj v čase.

„Může tak sledovat, zda a jak se jeho investice zhodnocují. Pro kontrolu je klientům k dispozici také historie zadaných investičních pokynů. Vedení investičního účtu bude, podobně jako drtivá většina služeb banky, zdarma,“ uvádí tisková zpráva banky.

Prvním krokem k tomu, aby si klienti možnost on-line investic otevřeli, je ověření identity (jen u nových klientů, pozn. aut.), vyplnění investičního dotazníku a elektronický podpis rámcové smlouvy.

Klienti, kteří v Creditasu již investovali, mohou on-line nákupy provést rovnou. Aktivaci mobilní aplikace je nutné provést v internetovém bankovnictví Creditas, poté je již možné ji používat samostatně.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB