Blesková reakce banky Creditas, nabízí přes dvě procenta

Banka Creditas vytvořila národní rekord v rychlosti reakce na zvýšení základní úrokové sazby Českou národní bankou (ČNB). Nepotřebovala k tomu ani 24 hodin. ČNB svoji sazbu bezmála zdvojnásobila z 1,50 na 2,75 procenta.
Banka Creditas vytvořila národní rekord v rychlosti reakce na zvýšení základní úrokové sazby Českou národní bankou. Ilustrační foto: FAEI.cz

A Creditas reagovala tím, že od 10. listopadu svým 130 tisícům klientů i všem nově příchozím nabízí úrokové sazby převyšující dvě procenta. Důvod je zřejmý. Na rozdíl od velkých bank, které o nové spořitele nemají zájem, se stále snaží posilovat svoji „členskou“ základnu.

Banka oznámila, že v reakci na kroky centrální banky zvyšuje úrokové sazby u aktuálních spořicích produktů. Nová sazba u Spořicího účtu + bude pro vklad do 350 tisíc korun činit dvě procenta a pro část vkladu nad tento limit jedno procento. Sazba u spořicího vkladu s výpovědní lhůtou jednoho měsíce bude až 2,1 procenta. Sazby se zatraktivní například také u termínovaných vkladů. O kolik to bude, zatím banka neuvedla.

PSALI JSME:
Trinity léčí šokem. Spořitelům nabízí 1,58 %

„Kroky ČNB opět vrací bankovní trh k poměrům, kdy banky soupeří o depozita. Z pohledu spořících klientů jde tedy o dobré zprávy. Creditas se dlouhodobě profiluje jako banka s atraktivní nabídkou v oblasti depozitních produktů a určitě chceme tuto pozici držet i nadále,“ okomentovala změny ředitelka retailového bankovnictví Ivana Pícková.

Kromě spořicích produktů pro dospělé banka zvyšuje i úrok u Spoření Richee Junior ve stejném poměru jako u Spořicího účtu +. Místo dosavadních 1,3 procenta to budou dvě procenta pro část vkladu do 350 tisíc korun a jedno procento pro část vkladu nad tento limit. Největší zemětřesení však zaznamená Spořicí vklad s měsíční výpovědní lhůtou, kde se roční úročení zvyšuje z 0,4 na 2,1 procenta.

PSALI JSME:
Češi nepřestali spořit

Zavřít reklamu ×
  1. Azraktivni by to bylo, kdyby urocila celou castku a ne pasmove uroceni…1. pasmo do 350 0000 2% a nad 350 000 1%

    • Taky,Trinity má pro nové 2,08% což není nejhorší,uvidíme z jak dlouho to ještě navýší.Teď se banky budou předhánět.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v Česku zaostala za očekáváním

Inflace v Česku po dlouhé době zaostala za prognózami. V červenci podle údajů českého statistického úřadu činila meziročně 17,5 procenta, zatímco Česká národní banka (ČNB) počítala s 18,8 procenta. Trh pak čekal …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB