Trinity léčí šokem. Spořitelům nabízí 1,58 %

Jak tomu v našem bankovním rybníku bývá, nejmrštnější jsou malé ryby. Jako první reagoval na rozhodnutí České národní banky (ČNB) o razantním zvýšení úrokových sazeb druhý nejmenší finanční dům Trinity Bank, který od října na nových vkladech nabídl úrokovou sazbou 1,58 % bez omezení jejich výše. Vzhledem k tomu, že jde o akční nabídku, není zřejmé, jak dlouho sazba spořicího účtu převyšující i základní úrokovou sazbu ČNB vytrvá. Jak banka sama uvádí „vše záleží na posouzení Trinity“.
Trinity Bank od října na nových vkladech nabízí úrokovou sazbou 1,58 % bez omezení jejich výše. Foto: Wikimedia.org/Phoralik [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Jako druhá v reakci na kroky ČNB nabídla vyšší sazbu Banka Creditas, která od 5. října úrokové sazby u spořicího účtu pro část vkladu do 350 tisíc korun navyšuje z 0,5 procenta na 1,3 % a 0,7 procenta pro vklad nad tento limit.

„ČNB změnila sazby velmi výrazně a tomu odpovídají i naše kroky, kdy zvyšujeme základní sazbu u spoření o 0,8 procentního bodu,“ popsala aktuální změnu ředitelka retailového bankovnictví Banky Creditas Ivana Pícková. „V blízké době připravujeme zvýšení sazeb i u dalších depozitních produktů, jako jsou například termínované vklady.“

Trinity má 25 tisíc klientů, Creditas přes 120 tisíc a čím má banka víc klientů, tím laxnější je při jejich lovu. Air Bank s 860 tisíci klientů například oznámila, že bude o výši úročení ještě uvažovat. „O kolik úroky na spořicích účtech našich klientů zvýšíme, oznámíme v následujících přibližně dvou týdnech,“ řekla ČTK mluvčí banky Jana Pokorná.

PSALI JSME:
Centrální banka vyrazila všem dech, koruna prudce zpevnila

Sberbank CZ s více než sto tisíci klientů podle mluvčí Radky Černé nevylučuje, že bude u vkladových účtů na zvýšení sazeb reagovat. Ostatní banky jsou k růstu úroků skeptičtější. „Jak a kdy na vyšší růst úrokových sazeb ČNB budeme reagovat, je otázkou hlubších analýz vývoje ekonomiky,“ uvedl opatrně generální ředitel Expobank CZ Lubomír Lízal. Při minulých zvyšováních základních úrokových sazeb však byla Expo Bank nejčilejší a vyšší sazby zaváděla dokonce dřív než ČNB.

„Nyní navýšení nezvažujeme“ (UniCredit bank), „Uvidíme, jak se vyvine situace na trhu“ (Raiffeisenbank), „Efektivní cestou pro zhodnocení úspor klientů je investování například do podílových fondů“, kličkuje Česká spořitelna.

Čím víc klientských účtů banky spravují, tím víc se vyjadřují ke zvyšování úroků, ale pozor, jen u těch, ze které peníze půjčují.

PSALI JSME:
Lidé už mají v bankách uloženy více než tři biliony korun

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Sazby ČNB v červnu zřejmě znovu vzrostou

Člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) uvedl, že podle jeho názoru půjdou v červnu úrokové sazby opět vzhůru. Zároveň však dodal, že současná bankovní rada …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB