Na Velikonoce do Česka přicestoval rekordní počet zahraničních turistů

Během velikonočních svátků se Česká republika po dvouleté pauze opět stala turistickým cílem mnoha zahraničních cestovatelů. Podle údajů travel-tech společnosti Kiwi.com zavítalo během minulého víkendu do Česka o 53 procent více cestovatelů, než tomu bylo v roce 2019, a dokonce osmkrát více než loni.
Během velikonočních svátků se Česká republika po dvouleté pauze opět stala turistickým cílem mnoha zahraničních cestovatelů. Ilustrační foto: Pixabay.com

„V uplynulých letech přijížděli do České republiky během Velikonoc hlavně Evropané, letos, pokud pomineme příchozí ukrajinské národnosti, je na předních příčkách vystřídali turisté z Izraele a Spojených států, následováni cestovateli z Francie, Slovenska a Velké Británie,“ informovala Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka zákaznické zkušenosti Kiwi.com.

Mezi nejfrekventovanější linky přijíždějících turistů tak patřily Tel Aviv – Praha, Milán – Praha, Londýn – Praha, Krakow – Praha a Paříž – Praha. Zájmu cestovatelů o letenky nahrává také fakt, že ceny do vybraných evropských destinací se stále pohybují pod dlouhodobým průměrem. V porovnání se stejným obdobím pro rok 2019, tedy s obdobím před vypuknutím pandemie, se ceny letenek do Česka daly pořídit v průměru o 27 procent levněji.

PSALI JSME:
Němci letos povážlivě ztratili zájem o turistiku v Česku, bojí se covidu

Co se délky pobytu týče, v průměru turisté strávili v Česku tři dny. Tento trend zůstává v průběhu let stejný a výrazným způsobem se nemění. Co se oproti pandemii změnilo, a to na globální úrovni, je doba mezi rezervací letenky a samotným odletem, která se nyní pohybuje mezi třemi týdny až dvěma měsíci (během covidu to bylo mnohdy jen pár dní, pozn. red.).

Čeští cestovatelé během Velikonoc zůstali věrní evropským destinacím, především Itálii, Španělsku, Velké Británii, Francii a Portugalsku, nejoblíbenější linkou byla ta z Prahy do Říma. Právě Řím se během křesťanských svátků stává tradičně cílem (nejen) věřících, kteří míří do Vatikánu. Celkově vycestovalo za hranice během Velikonoc o 51 procent více Čechů než v roce 2019, v porovnání s loňskými čísly je to téměř desetinásobek.

PSALI JSME:
Pro čínské turisty přestalo Česko existovat

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB