Česko už nemusí být jedním z nejbezpečnějších míst na světě

Nezdařený žhářský útok na autobusy pražského dopravního podniku ukazuje, že Česko už nemusí být jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Teroristické útoky pod taktovkou Kremlu se v poslední době odehrály v několika evropských státech a je pravděpodobné, že se Moskva pokusí o další teroristický útok také v Česku.
Česko je jedním z cílů Putinova teroristického režimu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Podle posledního Globálního indexu míru patří Česko do dvanáctky nejbezpečnějších zemí na celém světě. To se bohužel může změnit. Kvůli Putinově Rusku, které se nezdráhá najímat si po celé Evropě lidi „pro špinavou práci“. Důkazem jsou požáry v Polsku, Británii nebo Pobaltí.

Cíl je podle analýzy britského serveru Financial Times jasný: Podpořit nejednotu mezi spojenci a podporovateli Ukrajiny, narušit vojenské dodávky do Kyjeva a také otestovat západní odhodlání nadále pomáhat napadené Ukrajině.

Na tento seznam cílových zemí nyní přibylo také Česko. Policisté zatkli cizince, který se pokusil zapálit autobusy pražské MDH. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) existuje podezření, že byl tento útok organizován a financován z Ruska.

„Je to součást hybridní války, kterou proti nám Rusko vede a které se musíme bránit a kterou musíme zastavit. Rusko se opakovaně snaží rozsévat neklid, podkopávat důvěru občanů v náš stát. Máme s tím už zkušenosti, bohužel to není první případ,“ řekl Fiala v narážce na výbuch muničního skladu ve Vrběticích v říjnu a prosinci 2014, v němž měli rovněž prsty ruští agenti.

Pro spoustu lidí to je sice nepředstavitelné, hrůzné obrázky z různých teroristických činů jsme zatím znali především jen z televizního zpravodajství. To se nás přece nemůže týkat! Koho by zajímala malé republika uprostřed Evropy? To se ale mění. Právě kvůli teroristickému režimu v Rusku.

Ostatně před 21. prosincem 2023 by také nikoho nenapadlo, že si někdo vezme několik zbraní, aby zabil co nejvíce lidí ve škole – filozofické fakultě v Praze. Svět se bohužel mění. Z určitého pohledu k horšímu. A nemění se jen někde daleko od našich hranic, aby se nás to netýkalo.

Měli bychom počítat s tím, že se Kreml, nebo jiný teroristický režim, pokusí o další útok. Je to lepší, než být pak zaskočen. A také se říká, že štěstí přeje připraveným. A v tomto případě to platí dvojnásob.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB