Czechitas zakládají nadační fond. Chtějí zpřístupnit vzdělání většímu počtu žen

Nezisková organizace Czechitas, která už osm let působí na poli vzdělávání žen a dětí v informačních technologiích, založila vlastní nadační fond. Jeho hlavním cílem je poskytnout všem bez rozdílu možnost vzdělávat se v perspektivním oboru, který nyní nabízí jen v České republice více než 15 000 volných pracovních pozic.
Czechitas zakládají nadační fond. Chtějí zpřístupnit vzdělání většímu počtu žen. Ilustrační foto: Czechitas

„Chceme pomoci těm, kteří to nejvíc potřebují – znevýhodněným skupinám. Czechitas budou pravidelně zveřejňovat kurzy, v rámci nichž budou moci ženy stipendia na studium využít. Ženy se o ně budou ucházet prostřednictvím žádosti na webu fondu. Hlavním kritériem výběru bude ekonomická a osobní situace a motivace žadatelky,“ upřesňuje ředitelka Nadačního fondu Czechitas Kateřina Králiková.

V prvním projektu nadačního fondu chtějí Czechitas podat pomocnou ruku ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale nemohou si finančně dovolit zaplatit kurzovné ve výši dotovaných cen kurzů Czechitas ani rozdělené na několik splátek.

Czechitas tak reagují na zhoršující se ekonomické podmínky (covid, inflace, stagnace/recese ekonomiky, rostoucí ceny energií a nájemního bydlení) a měnící se podmínky na trhu práce (firmy zpomalují v náboru, práci dostávají opravdu dobří, angažovaní a motivovaní jedinci).

Do fondu mohou přispívat jak jednotlivci, tak firmy. „Darovat ženám příležitost uplatnit se v IT by mělo být největší motivací jednotlivců i firem přispět na dobrou věc. Do Nadačního fondu Czechitas může přispět kdokoliv libovolnou částkou jednorázově nebo pravidelně,“ dodává Kateřina Králiková.

Czechitas mají nízké kurzovné díky podpoře partnerů

Ceny kurzů Czechitas jsou dlouhodobě hluboko pod průměrem tržních cen srovnatelných IT kurzů. Díky štědré podpoře od partnerů, kteří jsou hlavním zdrojem financování Czechitas, a také zapojení IT profesionálů dobrovolně nebo za symbolickou odměnu je cena kurzů až o 80 % nižší, než jsou náklady na vytvoření a realizaci těchto studijních programů.

V případě semestrálních kurzů Digitální akademie, kde je studentkám poskytováno vzdělávání o celkovém rozsahu cca 170 hodin přímé výuky, tak vychází jedna hodina kurzu pro účastnice na 84-109 Kč v závislosti na lokalitě. Průměrná cena jedné hodiny vzdělávání u komerčních subjektů se pohybuje v rozmezí 200-300 Kč za jednu hodinu přímého vzdělávání.

„Czechitas chtějí zachovat vynikající kvalitu vzdělávání a zároveň udržet ceny dostupné pro širokou veřejnost. Nadační fond jsme založili právě proto, abychom dali všem, bez ohledu na jejich ekonomickou situaci, šanci zúčastnit se našeho kurzu a změnit svoji kariéru,“ uzavírá Ondřej Čejka, ředitel organizace Czechitas.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nový byt na hypotéku s úrokem 2,99 %

Nová bankovní rada měla již dvakrát možnost pohnout s úrokovými sazbami, ale nestalo se. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na sedmi procentech, banky aktuálně nabízejí hypotéky se sazbou v rozmezí 6 až 7 % včetně …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …