Další rekordní prodej mincí. Zlaté dukáty s Karlem IV. se v aukci prodaly za cenu přes dva miliony

Tuzemský trh se vzácnými historickými mincemi už před několika lety překonal hranici půl miliardy korun. Do letošní statistiky se nepochybně promítne i říjnová aukce na největším českém on-line tržišti Aukro, v níž se prodala unikátní sada dukátů Karla IV. z roku 1980. Šťastný zájemce ji podle informace tržiště koupil za 2,236 milionu korun.
Sada 18 zlatých mincí Karla IV. z roku 1980. Foto: Aukro

O sadu zlaťáků se ucházelo 26 přihazujících. Výsledná částka je ve sběratelských poměrech naprosto unikátní. O mince je dlouhodobě enormní zájem, protože jejich cena v průběhu let roste.

„Češi jsou národem sběratelů a za vzácné předměty jsou ochotni utratit velké peníze. Mince jsou navíc výborným aktivem ve složité době a jejich cena v čase roste,“ informoval naši redakci Pavel Krejčíř, odborník na starožitnosti a sběratelství ve společnosti Aukro.

PSALI JSME:
Přes milion za jednu korunu může dát jen sběratel. Jednokorunová slovenská státovka se vydražila za rekordní částku

Podle něj nejzajímavější položka na Aukro za říjen přesně naplňovala všechny požadavky sběratelů. „Podobné kusy jsou k dispozici jen málokdy a jsme rádi, že se obchodují právě přes Aukro. Aukci celkem 18 zlatých mincí přihlíželo celkem 290 zájemců, přihazování se zúčastnilo 26 z nich,“ doplnil Krejčíř.

Na prvních pozicích mezi nejžádanějšími položkami na on-line tržišti se pravidelně objevují československé dukáty. Zajímavou položkou v říjnu byla i ta druhá v pořadí – jak zlatá medaile k dokončení chrámu sv. Víta z roku 1929, která se prodala za 591 200 korun.

PSALI JSME:
Vzácné mince dnes vynáší investorům více, než akciové indexy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Z trhu kryptoměn: Týden ve znamení bitcoinu

Na konci minulého týdne byla nasazena první aktualizace Bitcoinu po čtyřech letech. Jen o pár dní dřív SEC (americká Komise pro kontrolu cenných papírů, pozn. red.) celkem předvídatelně odmítla schválit bitcoinový …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB