Dojde k částečnému otevření lyžařských areálů?

Názor
Ministr zdravotnictví Jan Blatný na včerejší tiskové konferenci informoval, že na pondělním jednání vlády navrhne pro lyžařská střediska model, kdy v rámci nastavení nových opatření pro stupeň 4 PES bude ve skiareálech umožněn provoz, i když se návštěvníci nebudou moci ubytovat. Tedy stejný režim, jaký funguje v Rakousku a Polsku. 
Lyžování je pohyb na čerstvém vzduchu, který má podobně jako procházka v parku pozitivní účinky a na zdraví a psychiku. Ilustrační foto: Pixabay.com

Toto řešení by Asociace horských středisek uvítala a má naši podporu. Umožnilo by totiž provoz lyžařských areálů alespoň pro sportovce, rezidenty a jednodenní návštěvníky, přičemž by s ohledem na nedobrou epidemickou situaci byly vyloučeny jiné aktivity spojené s dlouhodobým pobytem ve středisku. Skiareály jsou tento typ hostů bez problémů schopny obsloužit za podmínek dodržení všech bezpečnostních a hygienických pravidel.

Samotné lyžování je pohyb na čerstvém vzduchu, který má podobně jako procházka v parku pozitivní účinky a na zdraví a psychiku, a to je něco, co si všichni zasloužíme. Všichni doufáme, že brzy bude možný návrat alespoň do stupně č. 3, kdy budou možné i ubytovací a stravovací služby – i v tomto režimu jsou skiareály připraveny splnit všechna požadovaná opatření k bezpečnému provozu.

S ohledem na aktuální situaci bychom uvítali, kdyby vláda rozhodnutí o fungování skiareálů přijala – na to již netrpělivě čekají nejen provozovatelé všech služeb na horách, ale i milovníci zimních sportů na sněhu.

Autor je ředitel Asociace horských středisek
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Vlekaři jsou v šoku. Do supermarketu se smí a na sjezdovku ne?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB