Vlekaři jsou v šoku. Do supermarketu se smí a na sjezdovku ne?

Včerejší usnesení vlády tuzemské vlekaře a provozovatele lanovek nepříjemně překvapilo. Vláda totiž, přestože celkově uvolnila krizová opatření v zemi, z blíže nevysvětlených důvodů zakázala až do 12. prosince „užití lyžařských vleků a lanových drah veřejností“. Od tohoto přitom budou otevřeny obchody, hotely a služby včetně restaurací, heren, sportovišť či koupališť, zoologické zahrady, muzea a galerie.
Včerejší usnesení vlády tuzemské vlekaře a provozovatele lanovek nepříjemně překvapilo. Ilustrační foto: Pixabay.com

„Podle dosavadních vyjádření odpovědných politiků jsme měli tento týden dokončit pravidla pro lyžařské areály do tabulky PES a v souvislosti s přechodem do stupně 3 pomalu zahájit provoz stejně jako ostatní podniky. Zákaz považujeme za politické rozhodnutí, které je ale neodůvodněné a neadekvátní,“ kritizuje usnesení vlády ředitel Asociace horských středisek Libor Knot.

Podle něj zákaz provozu lyžařských areálů nelze vnímat jinak, než jako zásadní porušení pravidel PES, které vláda označuje za „závazné a předvídatelné“. Jak Knot připomíná, desítky činností a aktivit budou od čtvrtka v rámci přechodu na stupeň 3 povoleny či rozvolněny.

„Vyjmutí jednoho segmentu služeb, navíc provozovaných ve venkovních prostorech, je nelogické a neodůvodnitelné, až absurdní. Nelze lidem vysvětlit, že mohou do hypermarketu, za turistikou do hor s ubytováním v hotelu, do galerie či zoo, ale nesmí použít lyžařský vlek a svézt se na lyžích po sjezdovce,“ argumentuje ředitel asociace a dodává, že skiareály jsou maximálně připraveny zahájit bezpečný provoz.

PSALI JSME:
Lidé se budou snažit nahradit si týdny karantény, kdy neměli šanci cestovat

Asociace už v druhé polovině října informovala, že tuzemské skiareály přijímají před startem letošní zimní sezóny protiepidemická opatření, která konzultuje s hygieniky z ministerstva zdravotnictví, aby byli jejich návštěvníci, zaměstnanci i místní obyvatelé v bezpečí.

„Každý den uzavření provozu a zejména celková nejistota ohledně zahájení zimní sezóny znamená kromě ekonomických ztrát také negativní dopady na zaměstnanost nejen ve skiareálech, ale samozřejmě i v ubytovacích, stravovacích a dalších navazujících službách. Desítky tisíc zaměstnanců v horských regionech jsou nyní bráni jako rukojmí pro politická rozhodnutí, a to je podle nás nepřijatelné.,“ uvádí Libor Knot.

Podle asociace Česká republika nemá žádný důvod přistoupit na tlak některých zemí na uzavření horských středisek přes vánoční svátky. „Česko nejsou Alpy, podmínky jsou u nás specifické, například podíl zahraničních návštěvníků bude u nás naprosto minimální. Jsme toho názoru, že si nemůžeme nechat vnutit zrušení provozu českých areálů jinými státy,“ je přesvědčen ředitel Asociace horských středisek.

PSALI JSME:
Hory jsou na letošní zimní sezónu připravené. Její průběh ale mohou zabrzdit protikoronavirová opatření

×
 1. Podle mého názoru je naše vláda jako soubor komediantů. Zakážou i veřejnou hromadnou dopravu? To určitě neudělají. A jaký je v tom rozdíl? Navíc lanovky jsou u nác většinou otevřené = sedačky a v MHD je uzavřený prostor, takže pro šíření viru daleko nebezpečnější. Já si myslím, že by se naše vláda měla nad sebou zamyslet. Nebo možná jít raději dělat silnice, ale po těch by se asi nedalo jezdit, pokud by je dělali oni.

  • Souhlasím s vámi akorát by asi vláda měla přestat přemýšlet protože když se zamýšlí a přemýšlí tak to právě dopadá takhle .😂😂😂 v lednu mame jed na lyžování na hory tak jsem zvedavej. 😂.

  • Souborem komediantů jsou všechny vlády světa. Když jste tak chytrý tak poraďte světu jak z toho ven. Nebo umíte jenom sprostě nadávat.

  • Pane chytry dokaze vas mozecek rozeznat mezi zbytnou a nezbytnou cinnosti? To je prave rozdil mezi mhd a lanovkou, vime?

 2. Vlekaři mají na svědomí mizení vody z krajiny a dražší elektřinu pro všechny.Jejich sněžné děla každý rok odeberou miliony kwh elektřiny a je vypotřebováno miliony litrů podzemní vody,která se pak ze sněhu postupně sublimuje to znamená odpaří do ovzduší a je pryč nejčastěji v Německu.Prostě pár kapitalistů pro svůj osobní užitek plundruje přírodu…….

  • Pro zasněžování jsou primárně využívány povrchové vody ( řeky, umělá jezírka, aj) a vzhledem k pomalejšímu odtávání dochází k zadržování vody v krajině. S elektřinou je to obdobně. Kdyby nebylo velkých odběrů, cena elektřiny by pro maloodběratele stoupla.

  • Kde jsi to sebral že berou podzemní vodu.V horách jsou prameny které vytváří potoky a tu vodu berou z těch potoků do svých nádrží.Pokud taje sníh,tak se voda z něho vsakuje do země nebo uhání ze strání do potoků.Elektřina se nedá moc skladovat tak že je moc dobré když ji někdo z rozjetých elektráren odebírá,odběr elektřiny si zaplatí,tady nikdo nedá,nikomu nic zadarmo

 3. Mne to připadá jako u hloupých! Oni neví, že jíst se musí, ale bez lyžování se lidi obejdou? Vzpamatujte se!!!

 4. Nejsem příznivcem zákazů. Ale na sjezdovce se nenajím a nekoupím pití. Na celém světě se nakazilo přes 100 milion lidí. Tak bychom to neměli brát na lehkou váhu. To jsou výsledky WHO.

 5. Jsem hospodský a hotelier z Krkonoš,v podstatě 8 měsíců bez turistů a zavřeno,ale přesto říkám,a mám lidi na Silvestra,NECHAT ZAVŘENO DO 3.1.2021!!!!
  Sjede se na hory celé Česko +hromada Poláků,kteří nestíhají vůbec Covid řešit.Na Nový Rok Češi odjedou domů a roztahají to po celé ČR.
  A pointa všeho je,že mladé,svobodné nikdo nedonutí aby dodržovali přes den pravidla na bufetech a restauracích se zahrádkami a to nemluvím o noci v barech.Je to krátkozraké otevřít na svátky.Němci ,Italové a Frantíci maji recht.A Rakušáci stejně jako minulý rok,za každou cenu nechat otevřeno,A JAK TO DOPADLO??
  Vlekaři potřebují otevřít,mají milionové ,,investice“,??ale zkuste si někdo spočítat tržbu třeba ve SKI RESORT Pec /ČERNÁ HORA za den.
  Miliony tržba,ale ne ke zdanění,ale ,,možná“do investice?Tedy akciovce.
  Takže to stejně zaplatí lyžaři.
  V LEDNU DOLYŽUJEME A ZNOVU ZAVŘEME.
  Hezkých pár svátečních dnů.

 6. Podle pry predvidatelneho psa mely byt druhe stupne zs ve skole uz minuly tyden a stredni skoly od ctvrtka. Vysledek- druhe stupne zs az tento tyden a stredni vnedohlednu. Upirani prava na vzdelani v primem prenosu. A nikdo neprotestuje. Za me horsi nez zalz kyzovsni do 12.12. – stejne neni snih.

 7. Je to pezprecedentní porušování práv dané ústavou aj zákony. Vláda psychopatů si oblíbila diktátorské praktiky a je smutné,že sněmovna jim jde na ruku.Situace není zdaleka závažná a nebyla ani na jaře.
  Denně umírá z různých příčin 300 lidí a nikdo už nezjistí,kolik jich mělo jako příčinu Covid,byť je uvedená.
  Celé generace bojovali za svobodu. Proti šíleným Pánům,vůdcum a utiskovatelům . Většinou proti přesile s nasazením vl.života.A teď si ji můžou vzít? Bez protestu?Během jednoho roku?…Je odvěkým právem se vzbouřit vládě,která má „boj s Covidem jako záminku“ a porušovat špatné zákony a nařízení.
  Kdyby lidé vždy vše dodržovali jako ovce,máme tu ještě dnes „otroctví“ starého Říma,upalování čarodějnic i Norimberské rasové zákony!!!!!!! Vše bylo dle schválených zákonu!!! Podle tehdejšího práva.

 8. Přestaňte sledovat 24h mediální masáž o COV19, přestaňte sledovat ministra zdravotníctví, vyjděte ven a rozhlédněte se. Tohle není Ebola. Postihuje to starší osoby s výrazným vícenásobným zdravotním zatížením. Z okolí mám příklad cca 70 leté štíhlé paní co se po operaci nakazila COV19 a vyležela to doma (cca 1 den horečka 38°C). A i další příklad.
  A tahle nechutná parodie s omezením lyžování jenom dokazuje totální mentální zaostalost politiků. Požaduji okamžitý odchod všech co tohle vymysleli !!!!

  • Tohle šílenství kolem COV19 je geniální výmysl a politici si nyní můžou beztrestně napůjčovat biliony korun a díky nouzovému stavu přidělit svým rodinám a kamarádům za pochybné kšefty na které se přece v nouzovém stavu nevypisuje výběrové řízení a ani do budoucna nebude možné tyto kšefty soudně napadnout,protože byl přece nouzový stav.Odskáčou to akorát bezdomovci,kteří za 3 rohlíky dostanou 8 let kriminálu.Toho starého komunistu Zemana a agenta Bureše(Babiš) nám byl čert dlužen.Tak směřuje naše ekonomika rychle k Řecku,to je nesplatitelné dluhy.Jinak k té „hrozné“ nemoci COV19,můj strýc má 80 let,je štíhlý a dostal tuto nemoc,3 dny ho lehce bolela hlava,ani nedodržel karanténu a lítal si všude možně autem a světě div se,nikomu se nic nestalo!

 9. Chtěl bych vědět v které hospodě to uvařili. Větší blud už vymyslet nedokázali,to je to samé jako 2 lidé na 30m² = 2 cestující v autobusu.

 10. Aby byli vlekaři spokojení a konečně si namastili kapsy, zavřete obchody, restaurace a hotely a otevřte vleky. Lidé se tam navalí, ale musí si vzít sváču sebou do kapsy a večer hajdy domů, protože nebudou mít kde spát. Český člověk to předvedl v létě…. jako když se urve ze řetězu a honem k moři … bez toho se nedá žít,
  ale že svým chováním ohrozí nejen sebe, svoji rodinu,
  to už ho moc nezajímá. To je celá podstata věci, proto pozvolné rozvolňování, bohužel, bezohlední tupci to nechápou.

  • Milá Mílo,
   za své zdraví, je hlavně zodpovědný každý sám. Pokud jsem po Covidu nebo z něj prostě nemám strach tak proč bych se měla izolovat? Pokud se ho bojíte, chraňte se, to je v pořádku, ale nemůžete nutit jiné, aby se kvůli Vašemu strachu o svůj život , vzdali vlastního způsobu života.Vyčkejte s respirátorem na vakcínu někde v ústraní , ale nebere život jiným přeci.

  • Vážená paní Mílo,
   čekal jsem kdo opět vyrukuje s nesmyslem o cestách k moři. Byl jsem v Chorvatsku a jsem rád, že jsme se nenechali s rodinou zblbnout a jeli jsme. Když jsem viděl jak to vypadalo před ZOO Lešná kde se nedalo ani projet jak to bylo zacpané auty, tak ani raději nechci vidět jak to vypadalo u pokladen a ve vnitř.
   Zatím co my sedli večer do auta, zastávky na odpočivadlech kde v okruhu 50 metrů nebylo jediné další auto. Ráno trajekt který byl poloprázdný, plavba na palubě kde krásně svítilo a pofukovalo. U moře místa jako nikdy dříve. Když jste chtěla, nepotkala jste nikoho blíže jak 10 metrů.
   Tak kdo je tupec?

  • Nevím proč byla má slušná odpověď smazána? Leda, že by se pravda nehodila do krámu. Tak ještě jednou.
   Vážená paní Mílo,
   byl jsem v Chorvatsku s rodinou a jsme rádi, že jsme jeli. Vzhledem k tomu co jsem viděl u nás, co se dělo v ZOO Lešná, tak bych o naší bezohlednosti hodně pochyboval. Večer jsme sedli do auta, zastávky na prázdných odpočívadlech kde v okruhu 50 metrů nebylo další auto. Trajekt poloprázdný, slunce hřálo, větřík pofukoval(nakazit se bylo nesmysl). U moře místa jako nikdy dříve a pokud jste chtěla, tak jste nepotkala nikoho blíže jak 10 metrů. Krásná a bezpečná dovolená.

  • Soudružko Mílo , kde bereš ty lži o nakažených od moře ? Že vy jste to probírali v uliční partajní buňce a dostala jsi za úkol blábolit takové nesmysly v komentářích ?

 11. Tak zatím je to „jen“ do 12.12 – zimní sezóna v ČR stejně začíná tradičně až kolem Vánoc a to ještě musí napadat.

  V současnou chvíli vlekaři o tržby asi nepřichází – defacto jsou ti poslední, co mají právo kvičet jako podsvinčata. Jarní vlna COVID se jim vyhnula – zimní sezóna prakticky končila (tady v ČR bylo od března na kopcích stejně prd, sněhu v roce 2020 moc nebylo)

  Jsou tady jiné profese, které to šeredně odskákali, jak na jaře, tak na podzim.

 12. Člověk se podívá na zprávy a zuřivost s ním cloumá. Tak pan Knot by chtěl 100% náhrady od státu? Za co, že tady před Vánoci vlekaři pomáhali nakazit co nejvíc lidí? A ještě se srovnávají s životně důležitými obchody? Že je hanba nefackuje!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Aktivita živnostníků na internetu loni vzrostla o třetinu

Živnostníci a malé firmy byli v uplynulém roce na internetu takřka o třetinu aktivnější. Vyplývá to z údajů společnosti O2, podle kterých datový provoz ve fixní síti u těchto zákazníků meziročně stoupl o 30 procent. …

Na točené mohli Češi v posledních 12 měsících 171 dnů

Již rok fungují restaurační zařízení v omezeném režimu. Od 14. března 2020 byla vládním nařízením uzavřena a fungovat mohla pouze skrz výdejní okénko. K rozvolnění tohoto režimu došlo v průběhu uplynulých 365 dní na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Antigenní testy jednou týdně jsou fajn, ale nezachytí počátek covidu

Rozhovor
Odborníci kritizují antigenní testy, protože ze své povahy nemocné primárně na vrcholu infekce, ale nezachytí počáteční stádium. „Nejen naši odborníci preferují raději PCR testy, které jsou přesnější, protože přímo detekují přítomnost virové RNA a odhalí tak nákazu již mnohem dříve,“ říká v rozhovoru pro FAEI.cz šéfka krevních laboratoří Synlab Kateřina Bílly Danyšová.
Rolovat nahoru