Doosan Škoda Power uvedl do provozu parní turbínu ve finské celulózce

Společnost Doosan Škoda Power, přední světový poskytovatel technologií pro elektrárny, informovala, že úspěšně uvedla do provozu nejmodernější parní turbínu o výkonu 270 MW v dřevozpracujícím závodě skupiny Metsä ve finském Kemi. Významně tak přispěje ke zvýšení efektivity a udržitelnosti při výrobě buničiny.
Turbína z Plzně se může pochlubit vyspělou konstrukcí a inovativními funkcemi. Výrobnímu závodu umožní efektivnější výrobu energie a lepší využití zdrojů. Foto: Doosan Škoda Power

Uvedení parní turbíny do provozu v Kemi Bioproduct Mill je společným úsilím Doosan Škoda Power a předního evropského výrobce celulózy a papíru Metsä Fiber. Ceulózka v Kemi je moderní závod na zpracování bioproduktů, který využívá špičkovou technologii k výrobě vysoce kvalitní buničiny ze dřeva pocházejícího z udržitelných zdrojů.

Turbína Doosan Škoda Power se může pochlubit vyspělou konstrukcí a inovativními funkcemi. Výrobnímu závodu umožní efektivnější výrobu energie a lepší využití zdrojů. Pokročilé schopnosti turbíny spolu s inovativními procesy ve výrobě přispějí k celkové efektivitě a udržitelnosti zařízení.

„Splnili jsme všechny požadavky a úspěšně dokončili projekt. Dokázali jsme překonat několik překážek jak při výstavbě, tak i v době přípravy, kde jsme museli čelit především omezením spojenými s pandemií covid-19,“ sdělil redakci FAEI.cz Jindřich Závodný, projektový manažer Doosan Škoda Power.

Dřevozpracující závod v Kemi je významnou investicí skupiny Metsä, která chce zásadně změnit uhlíkovou stopu průmyslové výroby buničiny. Podnik ročně vyprodukuje přibližně 1,5 milionu tun buničiny z měkkého a tvrdého dřeva a mnoho dalších bioproduktů.

Spolu s tím za rok vyrobí 2 TWh elektřiny z obnovitelných zdrojů, což odpovídá zhruba 2,5 procenta celkové výroby elektřiny ve Finsku. Nahrazením fosilních paliv obnovitelnou bioenergií celulózka výrazně snižuje emise skleníkových plynů a přispívá ke snaze o uhlíkově neutrální budoucnost.

Metsä Fibre si pro spolupráci na tomto projektu vybral Doosan Škoda Power pro jeho renomované odborné znalosti v oblasti elektrárenských technologií, rozsáhlé zkušenosti s dodávkami spolehlivých a účinných parních turbín a také díky závazku k udržitelnosti.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB