Dovolená na jihu Itálie: Jak si vybrat destinaci a na co se připravit?

Dovolenou v Itálii, Chorvatsku či Řecku plánovalo tento rok, jako každý jiný, mnoho Čechů. I přesto, že jsou to klasické dovolenkové destinace, bylo důležité být připraven na všechny omezení a regulace, které s letní dovolenou 2020 souvisely.
Ilustrační foto: Archív

Navštívili jsme pro vás právě jih Itálie a přinášíme vám exkluzivní reportáž ze země slunce, moře, těstovin a fotbalu. Pokud jste velcí fanoušci fotbalu, ale nemůžete cestovat, rozhodně si můžete na fotbalové zápasy alespoň vsadit z pohodlí domova.

Na co se připravit před dovolenou?

Pro vstup do Itálie je třeba mít vyplněný formulář, který si stáhnete online. My jsme cestovali letecky a nikdo si od nás formulář neptal, nicméně je dobré ho mít připravený na každý případ. Let na jih Itálie, konkrétně do města Bari v regionu Apulie, trval méně než dvě hodiny, takže rozhodně doporučujeme využít levné letenky.

V případě, že do Itálie cestujete především kvůli kultuře a sportu, doporučujeme letět do Milána, kde sídlí i populární fotbalový klub. Pokud máte rádi sporty, existuje řada bookmakerů v češtině, s nimiž můžete sázet. Letenky jsme si vybírali prostřednictvím https://www.levneletenky.info/letenky/.

Jih Itálie, region Apulie

Výhodou jižní Itálie je především čistota moře a nádherné písečné pláže, které nenajdete v populárních destinacích v severnějších částech země, jako je například Bibione či Caorle. Výhodou těchto severnějších letovisek je však blízkost velkých, kulturních míst, jako je například Turín či Milán, nebo jedinečných turistických míst, jako jsou Benátky.

Další výhodou jižní Itálie je počet slunečních dní. V regionu Apulie máte zcela minimální pravděpodobnost na déšť a špatné počasí, v případě, že ho navštívíte na jaře, v létě nebo na podzim. Tento region kromě krásného počasí a pískových pláži svým návštěvníkům však nabízí mnohem více.

Hlavní bránu do tohoto regionu tvoří Bari, které má kromě mezinárodního letiště i námořní přístav. Dominantou tohoto města je především historické centrum, Bari Vecchia, které dal postavit v 19. století Gioacchino Murat na žádost Napoleona Bonaparte.

Podle statistik nejvíce českých turistů, hned po příletu do Bari, zamíří na poloostrov Gargano, především do přímořského městečka Vieste. Pobřeží poloostrova Gargano má více než 200 km a najdete zde nespočet malých vesnic, zálivů a překrásných pláží. Na tomto poloostrově se nachází také národní park.

Velmi populárním městem v tomto regionu, které je perfektní na rodinnou fotografii z dovolené je i Polignano a Mare, které je známé především svými skalnatými útesy, které lemují pobřeží Jaderského moře a vytvářejí nezapomenutelnou scenérii. Velmi známou je i romantické restaurace přímo v jednom z útesů, kde můžete stolovat v jeskyni nad mořem.

Jedinečná gastronomie jižní Itálie

Kromě pláží a historie si rozhodně nemůžete nechat ujít to nejlepší z italské kuchyně. Ceny v jižní Itálii jsou výrazně nižší, než na vyspělejším severu země, což dává návštěvníkům prostor vychutnat si kuchyni tohoto regionu naplno.

V každé restaurací budete mít k dispozici lokální těstoviny Orecchiette, které mají tvar malého ucha, od něhož je odvozen i název. Vyzkoušet je můžete například s klasickým ragú, případně s listy vodnice. Apulie je také známá produkcí vína, především červeného. Odrůdy, které rozhodně doporučujeme vyzkoušet, jsou Negroamaro, Nero di Troia či Primitivo.

Doufáme, že jste z našeho článku načerpali inspiraci, a v případě, že ji ještě stále hledáte, doporučujeme si přečíst reportáž z dovolené v Řecku: https://faei.cz/recka-dovolena-mereni-teploty-v-hotelu-do-obchodu-po-skupinach/.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru