Dušan Baran bude novým výkonným ředitelem ČBA

Na základě rozhodnutí Prezidia České bankovní asociace (ČBA) se od 1. července 2024 stane po Monice Zahálkové novým výkonným ředitelem České bankovní asociace Dušan Baran. Do této manažerské pozice přichází s mnohaletými bohatými zkušenostmi z bankovního sektoru, informoval Finanční a ekonomické informace (faei.cz) Adam Duffek z tiskového oddělení ČBA.
Dušan Baran je zkušený manažer s bohatými zkušenostmi. Foto: ČBA

Dušan Baran má dlouholeté zkušenosti z financí a bankovního sektoru. Více než pět let působil jako finanční ředitel a místopředseda představenstva ve Sberbank CZ. V České spořitelně pracoval na různých manažerských pozicích.

V období 2000-2013 byl místopředsedou představenstva a finančním ředitelem a v letech 1999-2000 předsedou představenstva a generálním ředitelem České spořitelny. Studoval na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze a Katz GSB University of Pittsburgh.

„Ve své nové roli bych chtěl přispět k dalšímu rozvoji a vybudování moderní a kompetentní asociace, která bude respektovaným a důvěryhodným partnerem státu, regulátora, veřejnosti a dalších subjektů na trhu, a která bude zastupovat a hájit efektivně zájmy svých členů.

Těším se na spolupráci s našimi členy a týmem v rámci asociace. Věřím, že společně zvýšíme pozitivní vnímání českého bankovnictví a zapojíme se do změn, které pomůžou transformaci české ekonomiky,“ informoval Baran.

„S výběrem nového výkonného ředitele ČBA jsem spokojen a jsem rád, že pan Dušan Baran souhlasil s převzetím této odpovědnosti. Dušan Baran má silnou expertízu a zkušenosti v oblasti bankovnictví, financí, strategie, řízení rizik, řízení lidí a dalších oblastech.

Je to zkušený manažer s bohatou mnohaletou expertizou. Členové Prezidia ČBA jsou přesvědčeni, že jeho přístup a zkušenosti přispějí k dalšímu posílení a rozvoji nejen České bankovní asociace, ale i celého bankovního sektoru v České republice,“ uvedl Jan Juchelka, prezident ČBA a generální ředitel Komerční banky.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB