Expobank končí, rodí se Max banka s rekordním úrokem

Poslední stopy po Rusech mizí z českého bankovnictví. Nový majitel Expobank, finanční skupina Creditas, vygumuje i název Expobank Putinem vyznamenaného ruského bankéře Kima a od 4. října se Expobank ve stoprocentně českém vlastnictví přejmenovává na Max banku. Ta nabídne klientům kromě stávajících produktů nově i spořicí účet s vysokým úrokem 6,01 procenta ročně bez omezení výše vkladu a jakýchkoli dalších podmínek.
Max banka nabídne klientům kromě stávajících produktů nově i spořicí účet s vysokým úrokem 6,01 procenta ročně. Ilustrační foto: Max banka

Jak nám sdělil předseda představenstva Banky Creditas Vladimír Hořejší nejde o žádnou marketingovou akci, jako u jiných bank, která umožňuje měnit úrokové sazby během týdne, ale o standardní sazbu, jejíž změna vyžaduje oznámení minimálně s dvouměsíčním předstihem, pokud nedojde ke změně referenčních sazeb centrální banky.

U Max banky, podobně jako u Expobank, dál zůstává i nejlépe úročený běžný účet v republice se sazbou 4,61 procenta a podle předsedy představenstva Max banky Jana Winklera se neuvažuje o změně. Naopak další novinkou je úroková sazba na nově založeném korunovém ročním termínovaném vkladu, a to rovněž v Česku rekordních 6,11 procenta.

„V tuto chvíli jde o nejvýhodnější spořicí účet na trhu, a to nejen sazbou, ale i jeho parametry. Je určený novým i stávajícím klientům. Sazba se vztahuje na celý zůstatek a spořicí účet si můžou klienti založit on-line ve svém internetovém bankovnictví,“ dodává Jan Winkler.

PSALI JSME:
Banka Creditas vyhnala poslední Rusy z tuzemské Expobank

Max banka bude čistě retailovou on-line bankou. Její komunikace s klienty bude založena především na digitálních technologiích. Banka bude dál disponovat pouze jednou pobočkou v Praze, ale její klienti budou moci postupně využívat i některých služeb u pobočky Banky Creditas.

Firemní klientela Max banky se postupně přesune do Banky Creditas a nově nabízené sazby mají zase přetáhnout retailovou klientelu do Max banky. „Firemním klientům nabídneme plný servis v rámci Banky Creditas,“ odhaluje plány s Max bankou Vladimír Hořejší.

„Chceme maximálně využít pokročilých technologií a udělat z Max banky moderní on-line banku pro retailové klienty, kteří v ní najdou výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché on-line hypotéky a spotřebitelské úvěry, které dosud byly v nabídce jen ve formě refinancování,“ dodává.

PSALI JSME:
Mediální akrobacie ruské Expobank CZ

Max banka plánuje zvýšit počet svých klientů z dnešních 16 tisíc klientů na 20 až 30 tisíc ke konci příštího roku, k čemuž mohou dopomoci nejen vysoké úrokové sazby, ale i on-line hypotéky.

„Max banka cílí na klienty, kteří chtějí vše řešit on-line. Cílem je maximální jednoduchost a vstřícnost při všech kontaktech klienta s bankou. Nové logo i celý vizuální styl akcentuje to, že se s ní budou klienti potkávat především na obrazovce mobilu či počítače,“ zdůraznil mluvčí banky Jakub Švestka.

Podstatná je zatím to, že Max banka se dostává na čelo všech žebříčků s nejlépe úročeným běžným účtem, spořicím účtem i termínovaným vkladem. A to vše bez jakýchkoli dalších podmínek a omezení.

PSALI JSME:
Expobank CZ s ruským kapitálem se distancovala od Putina

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).