Expobank končí, rodí se Max banka s rekordním úrokem

Poslední stopy po Rusech mizí z českého bankovnictví. Nový majitel Expobank, finanční skupina Creditas, vygumuje i název Expobank Putinem vyznamenaného ruského bankéře Kima a od 4. října se Expobank ve stoprocentně českém vlastnictví přejmenovává na Max banku. Ta nabídne klientům kromě stávajících produktů nově i spořicí účet s vysokým úrokem 6,01 procenta ročně bez omezení výše vkladu a jakýchkoli dalších podmínek.
Max banka nabídne klientům kromě stávajících produktů nově i spořicí účet s vysokým úrokem 6,01 procenta ročně. Ilustrační foto: Max banka

Jak nám sdělil předseda představenstva Banky Creditas Vladimír Hořejší nejde o žádnou marketingovou akci, jako u jiných bank, která umožňuje měnit úrokové sazby během týdne, ale o standardní sazbu, jejíž změna vyžaduje oznámení minimálně s dvouměsíčním předstihem, pokud nedojde ke změně referenčních sazeb centrální banky.

U Max banky, podobně jako u Expobank, dál zůstává i nejlépe úročený běžný účet v republice se sazbou 4,61 procenta a podle předsedy představenstva Max banky Jana Winklera se neuvažuje o změně. Naopak další novinkou je úroková sazba na nově založeném korunovém ročním termínovaném vkladu, a to rovněž v Česku rekordních 6,11 procenta.

„V tuto chvíli jde o nejvýhodnější spořicí účet na trhu, a to nejen sazbou, ale i jeho parametry. Je určený novým i stávajícím klientům. Sazba se vztahuje na celý zůstatek a spořicí účet si můžou klienti založit on-line ve svém internetovém bankovnictví,“ dodává Jan Winkler.

PSALI JSME:
Banka Creditas vyhnala poslední Rusy z tuzemské Expobank

Max banka bude čistě retailovou on-line bankou. Její komunikace s klienty bude založena především na digitálních technologiích. Banka bude dál disponovat pouze jednou pobočkou v Praze, ale její klienti budou moci postupně využívat i některých služeb u pobočky Banky Creditas.

Firemní klientela Max banky se postupně přesune do Banky Creditas a nově nabízené sazby mají zase přetáhnout retailovou klientelu do Max banky. „Firemním klientům nabídneme plný servis v rámci Banky Creditas,“ odhaluje plány s Max bankou Vladimír Hořejší.

„Chceme maximálně využít pokročilých technologií a udělat z Max banky moderní on-line banku pro retailové klienty, kteří v ní najdou výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché on-line hypotéky a spotřebitelské úvěry, které dosud byly v nabídce jen ve formě refinancování,“ dodává.

PSALI JSME:
Mediální akrobacie ruské Expobank CZ

Max banka plánuje zvýšit počet svých klientů z dnešních 16 tisíc klientů na 20 až 30 tisíc ke konci příštího roku, k čemuž mohou dopomoci nejen vysoké úrokové sazby, ale i on-line hypotéky.

„Max banka cílí na klienty, kteří chtějí vše řešit on-line. Cílem je maximální jednoduchost a vstřícnost při všech kontaktech klienta s bankou. Nové logo i celý vizuální styl akcentuje to, že se s ní budou klienti potkávat především na obrazovce mobilu či počítače,“ zdůraznil mluvčí banky Jakub Švestka.

Podstatná je zatím to, že Max banka se dostává na čelo všech žebříčků s nejlépe úročeným běžným účtem, spořicím účtem i termínovaným vkladem. A to vše bez jakýchkoli dalších podmínek a omezení.

PSALI JSME:
Expobank CZ s ruským kapitálem se distancovala od Putina

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

V Aeru Vodochody proběhla „letecká svatba“

Ke klíčovému milníku ve výrobě nového českého proudového cvičného letounu L-39NG došlo v úterý v areálu Aera Vodochody. K „leteckému oltáři“ se dostavily trup a křídlo prvního sériového kusu. Jejich propojení je …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …