Francouzský Michelin koupil českou firmu. Ta ale předtím musela dohnat resty vůči zákonným povinnostem

Francouzská společnost Michelin, která celosvětově provozuje 71 továren na pneumatiky, které jich loni vyrobily přibližně 170 milionů, oznámila dokončení převzetí české společnosti Čemat trading a současně uzavřela smlouvu o převzetí společnosti Čemat na Slovensku. Díky tomu Michelin posílí své postavení a servisní činnost ve střední Evropě.
Společnost Michelin ohlášenou akvizicí posiluje své postavení a servisní činnost ve střední Evropě. Ilustrační foto: Pixabay.com

Tuzemská firma Čemat trading je významným poskytovatelem mobilních servisních služeb pro speciální průmyslové a stavební pneumatiky a jedním z největších dodavatelů hodnotných produktů pro manipulační, stavební a zemědělskou techniku na českém a slovenském trhu.

„Jde o významnou akvizici, která podpoří naši činnost v oblasti manipulační, stavební a zemědělské techniky, upevní naši distribuci speciálních pneumatik ve střední Evropě a posílí nabídku souvisejících servisních služeb,“ informoval naši redakci Bill Schafer ze společnosti Michelin, aniž by sdělil hodnotu transakce.

Předtím ale podle všeho Michelin přiměl rodinu Černých ze Severní Moravy, která až dosud společnost Čemat trading vlastnila, k pořádnému úklidu před jejím prahem. Rodinná firma totiž až na začátku letošního prosince kvapem poslala na obchodní rejstřík ze zákona povinné informace o svém hospodaření za roky 2014-2020.

PSALI JSME:
Víte, co znamená CZ u pneumatik? Vítejte ve světě méně známých kódů

A také účetní závěrky a výroční zprávy za roky 2010 a 2011. Ty až dosud v rejstříku chyběly. To, že tuzemské firmy nezveřejňují informace o tom, jak hospodařily, je podle odborníků poměrně časté, přičemž majitelé firem spoléhají na to, že to rejstříkové soudy vlastně neřeší.

Podle Michaela Dobrovolného, manažera společnosti Smart Office&Companies ze skupiny Apogeo, je každá obchodní korporace povinna nejméně jednou ročně uskutečnit valnou hromadu, schválit účetní závěrku a všechny dokumenty s tím související následně založit do sbírky listin obchodního rejstříku.

„Za porušení nehrozí jen citelné sankce ze strany rejstříkového soudu, ale k porušování této povinnosti je také přihlíženo při hodnocení spolehlivosti plátce DPH finančními úřady,“ sdělil naší redakci před časem Dobrovolný.

PSALI JSME:
Některé firmy v tom mají hokej. Neví, kým jsou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.