Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes vystoupí v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“

Pořad Naše Česko ve čtvrtek 2. září přivítá guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Rozhovor sledujte na webu TN.cz v sekci TN LIVE. Guvernér se v něm vyjádří k aktuálním otázkám vztahujícím se k měnové politice. Věnovat se bude zejména současné a vyhlížené inflaci v České republice i v zahraničí, předpokládanému vývoji klíčových úrokových sazeb ČNB či situaci na hypotečním a nemovitostním trhu v ČR.
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes vystoupí v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“. Ilustrační foto: ČNB

Pořad vysílá TV Nova živě na webu TN.cz od 17:30, přičemž klíčové pasáže se objeví ve večerních Televizních novinách. Rozhovor s guvernérem Rusnokem povede Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity bank a člen Národní ekonomické rady vlády.

Vystoupení guvernéra Rusnoka v pořadu Naše Česko představuje symbolické zahájení jeho nové fáze, v jejímž rámci se bude orientovat na ekonomická a byznysová témata. Pro další díly pořadu již svoji účast přislíbili Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady, nebo Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.

Základní koncepcí pořadu je snaha o přiblížení témat, o kterých se mluví „běžně v hospodě“, ze strany špičkové osobnosti v oboru. Proto například na téma vývoje úrokových sazeb, včetně těch hypotečních, nebo na téma inflace promluví guvernér ČNB. Na současnou světovou logistickou krizi se zase moderátor pořadu Kovanda, profesí sám ekonom, bude ptát paní Kijonkové a vývoj cen elektřiny probere s generálním ředitelem ČEZ.

Pořad se bude vysílat každý čtvrtek v 17:30 na TN.cz v sekci TN LIVE.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.