Horší americká data nakonec pomohla euru

Názor
Z obou stran Atlantického oceánu ve středu přicházela celkem povzbudivá data – až do doby publikace amerických PMI (index nákupních manažerů, pozn. red.). Blížící se Den díkůvzdání se podepsal na nižší obchodní aktivitě a během evropské seance nezajímavém kurzovém vývoji.
Horší americká data nakonec pomohla euru. Ilustrační foto: Pixabay.com

Euro vůči dolaru po většinu dne v podstatě stagnovalo nad 1,03 USD/EUR. Z Evropy potěšily listopadové PMI z průmyslu i ze služeb. Hodnoty pod 50 bodů sice i nadále ukazují na kontrakci aktivity, nicméně ve srovnání s tržním konsensem příjemně překvapily, a to hlavně díky číslům z Německa.

Zahanbit se ale nedala ani první várka amerických dat. Ta potěšila zejména lepším výsledkem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Druhá várka amerických čísel ale přinesla nečekaným pád PMI z průmyslu za listopad pod 50 bodů. Reakce trhu byla jasná – euro se posunulo na dohled 1,038 USD/EUR.

PSALI JSME:
Euro se drží nad paritou

Po úterním oslabení byla koruna ve středu po převážnou většinu dne stabilní, v odpoledních hodinách dále lehce oslabila ke 24,37 CZK/EUR, když se svezla s výraznějším oslabením maďarského forintu. Ten v jednu chvíli odepsal cca 1,3 procenta v reakci na zprávu, že Evropská komise doporučuje zmrazit 7,5 miliardy eur v evropských fondech dedikovaných právě pro Maďarsko.

Naopak polský zlotý měl ve středu tendenci mírně posilovat, a to přes zveřejněná smíšená data. Na straně jedné potěšila říjnová stavební výroba, na straně druhé zklamaly říjnové statistiky maloobchodních tržeb.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Středoevropské měny opět korigovaly zisky z předchozích dní

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …