Horší americká data nakonec pomohla euru

Názor
Z obou stran Atlantického oceánu ve středu přicházela celkem povzbudivá data – až do doby publikace amerických PMI (index nákupních manažerů, pozn. red.). Blížící se Den díkůvzdání se podepsal na nižší obchodní aktivitě a během evropské seance nezajímavém kurzovém vývoji.
Horší americká data nakonec pomohla euru. Ilustrační foto: Pixabay.com

Euro vůči dolaru po většinu dne v podstatě stagnovalo nad 1,03 USD/EUR. Z Evropy potěšily listopadové PMI z průmyslu i ze služeb. Hodnoty pod 50 bodů sice i nadále ukazují na kontrakci aktivity, nicméně ve srovnání s tržním konsensem příjemně překvapily, a to hlavně díky číslům z Německa.

Zahanbit se ale nedala ani první várka amerických dat. Ta potěšila zejména lepším výsledkem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Druhá várka amerických čísel ale přinesla nečekaným pád PMI z průmyslu za listopad pod 50 bodů. Reakce trhu byla jasná – euro se posunulo na dohled 1,038 USD/EUR.

PSALI JSME:
Euro se drží nad paritou

Po úterním oslabení byla koruna ve středu po převážnou většinu dne stabilní, v odpoledních hodinách dále lehce oslabila ke 24,37 CZK/EUR, když se svezla s výraznějším oslabením maďarského forintu. Ten v jednu chvíli odepsal cca 1,3 procenta v reakci na zprávu, že Evropská komise doporučuje zmrazit 7,5 miliardy eur v evropských fondech dedikovaných právě pro Maďarsko.

Naopak polský zlotý měl ve středu tendenci mírně posilovat, a to přes zveřejněná smíšená data. Na straně jedné potěšila říjnová stavební výroba, na straně druhé zklamaly říjnové statistiky maloobchodních tržeb.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Středoevropské měny opět korigovaly zisky z předchozích dní

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB