Itálie je favoritem letošní zimní dovolené. Na lyže se do zahraničí chystá pětina Čechů

Průzkum
Minimálně čtvrtina Čechů se letošní zimu chystá strávit v zahraničí. Téměř polovina z nich hodlá strávit svou zimní dovolenou v lyžařských destinacích, 40 procent plánuje pobyt u moře. Vyplývá to z rezervačních dat společnosti Kiwi.com, které má redakce FAEI.cz k dispozici.
Na lyže do zahraničí se letos chystá 22 procent Čechů, zhruba stejně jako v minulých letech. Ilustrační foto: Pixabay.com

Z průzkumu, který si nechala udělat dceřiná společnost ČPP Servis (ČPPS) České podnikatelské pojišťovny ze skupiny Vienna Insurance Group, vyplynulo, že na lyže do zahraničí se letos chystá 22 procent Čechů, zhruba stejně jako v minulých letech. Reprezentativní průzkum na vzorku 1 000 respondentů z celé České republiky uskutečnila v listopadu agentura Ipsos.

Podle průzkumu zná všechna pravidla pro lyžování v zahraničí jen malá část lyžařů, např. Itálie na začátku letošního roku zavedla povinné pojištění odpovědnosti. Z průzkumu vyplynulo, že 77procent lidí netuší, že Itálie má pro zimní sezónu podmínku, že každý lyžař, snowboardista nebo jiný sportovec na italských svazích, musí mít sjednáno pojištění odpovědnosti za škody způsobené jinému.

„Pokud vyrážíte do Itálie, musíte mít s sebou papírové či elektronické potvrzení o tom, že máte sjednáno pojištění odpovědnosti za újmu. Kromě toho v Itálii platí zákaz lyžování po požití alkoholu, děti do 18 let musejí povinně mít helmu,“ připomněl David Krňávek ze společnosti ČPP Servis s tím, že o těchto pravidlech ví pouze 23 procent Čechů.

PSALI JSME:
Na italské sjezdovky po Novém roce jen s pojištěním odpovědnosti

Přední travel-tech společnost se sídlem v České republice Kiwi.com informovala, že podle jejích dat ze všech destinací na letošní období Vánoc a Nového roku vede dle rezervačních dat jednoznačně Itálie, konkrétně Milán. Data Kiwi.com dále ukazují, že 47 procent lidí aktuálně hledá levnější dovolenkové destinace či si zkracuje délku dovolené.

Mezi nejčastěji rezervovanými destinacemi na Kiwi.com, kde se denně odehraje přes 100 milionů vyhledávání, pro nadcházející týdny kromě Itálie patří Španělsko/Kanárské ostrovy, Spojené království, Francie, Portugalsko a Nizozemí, ale i Turecko či Švédsko. Kromě evropských destinací je v první dvacítce opět Izrael, Spojené státy či Thajsko, tedy destinace reprezentující dlouhé lety.

Jejich průměrná cena oproti minulému roku stoupla o 40 procent, menší rozdíly jsou u krátkých letů, kde je patrný meziroční nárůst cen letenek o cca 23 procent. Dle dat společnosti 59 procent cestujících volí spíše kratší výlety v rozmezí do tří dnů. Podobně jako Češi v zahraničí, i k nám přijíždějící turisté, kteří tu stráví ne více než tři dny, a to nejčastěji těsně před svátky.

PSALI JSME:
Češi zase mají chuť cestovat, na silvestra míří do exotiky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?