Jak hledat práci na vlastní pěst. Vyzkoušejte inzertní portály i pomoc přátel

Ztráta zaměstnání je vždy stresovou situací. Představuje totiž výpadek příjmu, ohrožení finanční stability nejen jednotlivce, ale také jeho rodiny. Jak hledat práci na vlastní pěst? Poradíme vám, jak na to.
Ilustrační foto: Andrey Popov/Shutterstock.com

Využijte nabídky inzertních portálů

Připojení k internetu má v dnešní době snad většina lidí doma, a tak asi nebude ani pro vás problémem se připojit na některý inzertní portál, na němž zaměstnavatelé nabízejí pracovní místa. K tomuto účelu se hodí mít po ruce vypracovaný CV, abyste ho mohli poslat jako odpověď v případě, že vás některý inzerát zaujal. Životopis zdarma, tedy jeho vzor, obvykle také najdete na internetu, a to hned v několika podobách. Nejčastěji se používá strukturovaný životopis, v němž jsou důležité údaje o vás uvedené v bodech.

Na úřadu práce

Když obdržíte v zaměstnání výpověď, pravděpodobně bude jedna z vašich cest vést na úřad práce v místě vašeho bydliště. Ovšem spoléhat se jen na to, že vám tato instituce práci najde, je krátkozraké. Výhodou statutu uchazeče o práci je zejména to, že stát za vás platí sociální a zdravotní pojištění. To je v situaci, kdy nemáte pravidelný příjem, praktické. Ale nic netrvá věčně, a proto snahou uchazečů, tedy minimálně těch, co pracovat chtějí, je najít si co nejdříve nové zaměstnání.

Je třeba si ujasnit, jak by nová práce měla vypadat

Když ztratíte práci, vaší snahou bude nejspíš si najít jinou ve stejném oboru. Avšak právě tato doba je ideální ke změně v případě, že vás původní zaměstnání příliš nenaplňovalo. Vždyť změna je život. A tak lze rozhodit sítě po svých známých a přátelích a zeptat se jich, jestli ve svém okolí nevědí o volném místě, které by pro vás bylo vhodné. Takto se můžete dostat i k zaměstnání, které ještě nebylo inzerované, a tak je o něho minimum zájemců. Když se pak na vás usměje štěstí a dostanete se na pohovor do vysněného zaměstnání, nezapomeňte na reprezentativní oblečení, oblekem nebo hezkou halenkou určitě nic nezkazíte!

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB