Jak jednoduše získat společnost

Společnost s ručením omezeným je u nás dlouhodobě nejpočetnějším typem obchodní společnosti. Není se čemu divit – vždyť podnikání pod společností poskytuje podnikateli mnoho výhod. Největší výhodou s.r.o. oproti OSVČ je jednoznačně skutečnost, že společníci neručí (až na pár výjimek) za dluhy společnosti vlastním majetkem, díky čemuž může být exekuce vedena pouze na majetek samotné společnosti.
Ilustrační foto

Pokud byste rádi měli vlastní společnost, ale odrazuje Vás složitý zakládací proces, je ideální řešením koupit si ready made s.r.o., která Vám umožní začít podnikat prakticky okamžitě. Jak již název napovídá, ready made s.r.o. je společnost, která byla založena pouze za účelem jejího následného prodeje, do té doby společnost neprovádí žádnou činnost. Společnost začne být aktivní až po jejím prodeji osobě, která ji bude využívat pro své podnikání.

Jak získat ready made společnost?

Založením a následným prodejem ready made firem se zabývají speciální společnosti, které obstarají vše potřebné pro založení firmy a zařídí také její převod na klienta. Poskytovatelů ready made společností je v dnešní době celá řada a je proto důležité vybrat si toho pravého.

Jak vybrat poskytovatele?

I v tomto případě platí, že za kvalitu je třeba si připlatit. Pokud narazíte na poskytovatele, který společnosti prodává za podezřele nízkou cenu, buďte opatrní – může se totiž jednat o podvodníka, kterého zajímají víc Vaše peníze než spokojenost. Bohužel také často neplatí, že vysoká cena odpovídá vysoké kvalitě poskytovaných služeb. Proto by pro Vás neměla být cena primárním kritériem pro volbu poskytovatele.

O každé firmě nejvíc prozradí reference jejích zákazníků. Věřte zkušenostem ostatních a jako první se tedy dívejte na to, jaké má vámi zvolený poskytovatel hodnocení. Seriózní poskytovatelé často uveřejňují reference na svých webových stránkách a jsou tak snadno dohledatelné. V tomto případě platí, že čím víc hodnocení a (ne)doporučení na konkrétního poskytovatele najdete, tím jsou důvěryhodnější.

Kdy můžu začít podnikat?

Společnost je možné používat k podnikání prakticky ihned, pokud prokážete, že jste se stali novým vlastníkem společnosti, například předložením kupní smlouvy. Změnu v osobě společníka je nutné následně zapsat do obchodního rejstříku. O návrh soudu na provedení změny zápisu se standardně stará také poskytovatel. Nicméně je vždy vhodně se ujistit, jaké konkrétní služby při prodeji společnosti daný poskytovatel nabízí.

Poté, co bude změna zapsána do obchodního rejstříku, nemusíte již prokazovat své právo ke společnosti předložením kupní smlouvy. Někteří poskytovatelé nabízejí za poplatek expresní zápis do obchodního rejstříku, kdy je zápis proveden zpravidla do 24 hodin.

Koupě ready made společnosti je nejrychlejší možností, jak získat vlastní firmu. Ve srovnání se založením společnosti vlastními silami ušetříte kromě času také spoustu starostí spojených s administrativně náročným procesem zakládání společnosti.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru