Jak podnikat na vnitřním trhu EU

Ministerstvo průmyslu a obchodu zítra pořádá první z cyklu regionálních seminářů Vnitřní trh EU z pohledu malých a středních podniků. „Česká republika je od svého vstupu do Evropské unie součástí jejího vnitřního trhu s více než 500 miliony spotřebiteli a 20 miliony podniky. To znamená pro české firmy a občany řadu výhod a příležitostí,“ řekl k tomu náměstek ministryně průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.
Semináře jsou určeny pro ty, kdo chtějí poradit s podnikáním na evropském trhu. Foto: Pixabay

Zdůraznil, že čtyři svobody vnitřního trhu – volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu – otevřely hranice a odstranily řadu bariér a administrativních překážek, zjednodušily podnikání mezi členskými státy, přesto čeští podnikatelé narážejí na překážky – zejména v poskytování služeb. Za nejvíce problematické označil vysílání pracovníků a poskytování informací o administrativních předpisech v okolních zemích.

Seminář je určen pro ty, kdo chtějí poradit s podnikáním na evropském trhu. Odborníci z ministerstva vysvětlí zástupcům firem a soukromníkům, co pro ně mohou úřady udělat. „Cílem našich seminářů je nejen informovat o výhodách podnikání na vnitřním trhu EU, ale i o překážkách a cestách, jak je překonávat. Předpokládáme také, že získáme informace od firem, v čem by si ony představovaly zlepšit fungování na trhu EU,“ uvedl Bärtl.

PSALI JSME:
Češi dostali od Rakušanů pokutu čtvrtmilionu za to, že dodali papíry ke stavbě až druhý den

Podle náměstka bude také řeč o rizicích a příležitostech přeshraničního podnikání v německy mluvících zemích se zaměřením na sektory stavebnictví, na řemeslníky a pohostinství. O svých zkušenostech z působení na vnitřním trhu EU promluví zástupci některých úspěšných firem a zástupci Hospodářské komory ČR budou radit, jak financovat malé a střední podniky.

Na semináři bude představena společná studie Dánska, Finska, Irska a České republiky o službách na vnitřním trhu. Představí ji irský velvyslanec v České republice Charles Sheehan.

V průběhu letošního roku ministerstvo plánuje uskutečnit další semináře v českých regionech.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.