Jak zůstat šťastný a bohatý? Pracujte pro radost…

Máte pocit, že vás práce zatěžuje a zabírá vám příliš mnoho času? Místo toho, abyste měli dostatek peněz na účtu, máte pocit, že žijete od výplaty k výplatě. Taková je realita mnoha lidí, ale nemusí to tak být. Pokud se chcete dozvědět, jak můžete žít šťastně a bohatě – tento článek je pro vás ideální!
Jak zůstat šťastný a bohatý? Pracujte pro radost… Ilustrační foto: Unsplash.com

Další informace o hnutí FIRE:

Mýlíte se, pokud si myslíte, že jste jediný člověk, který sní o šťastném a bohatém životě. Ve skutečnosti existuje celé hnutí, které se zaměřuje na finanční nezávislost a brzký odchod do důchodu. Toto hnutí se nazývá „FIRE“, což je založeno na FI jako „finanční nezávislost“ a RE jako „odchod do předčasného důchodu“.

Pravděpodobně nyní předpokládáte, že musíte pracovat v technologiích, abyste vůbec mohli uvažovat o předčasném důchodu, ale to není pravda. Toto hnutí dokazuje, že spíše než vysoký příjem je důležitější vysoká míra úspor. Pokud se chcete o tomto hnutí dozvědět více, a jak být schopni žít šťastně a bohatě po zbytek života, pak se podívejte na naše tipy a triky!

Šťastný a bohatý: Mějte na paměti tyto tipy

Vaším snem je být šťastný a bohatý, nestarat se o další účet a moci si dělat, co se vám zlíbí? Pokud ano, máme pro vás ty nejlepší tipy a triky, jak přesně toho dosáhnout! Přivítejte život svých snů a buďte finančně nezávislí!

Najděte si dobře placenou práci

Jak jsme již zmínili, nejde jen o peníze, které vyděláte, ale mít práci, která vám umožní vydělat více peněz, než je průměr, vám určitě pomůže v honbě za bohatstvím. Bohužel někdy je minimální mzda ve vaší zemi tak nízká, že se zdá nemožné vydělat více peněz a stát se finančně nezávislým.

Řešením by bylo zvážit život v jiné zemi, dokud nedosáhnete finanční nezávislosti. Podívejte se například na minimální mzdu v Německu 2022. To by mohl být vynikající způsob, jak si přivydělat nějaké peníze!

Ušetřete alespoň 50 % svého příjmu

Důležitější, než váš příjem, je míra úspor. Vzhledem k inflaci, vysokým cenám nájmů a mimořádným výdajům se zdá nemožné ušetřit alespoň 50 procent svého příjmu. Pokud se však podíváte na hnutí FIRE, zjistíte, že lidé jsou v oblasti spoření kreativní. Jedním z velkých kroků správným směrem by bylo začít sestavovat rozpočet a vědět, za co utrácíte své peníze.

Mějte na paměti širší souvislosti

Chcete se jen rychle najíst nebo si dát kávu s sebou? Je to zvyk, který v dlouhodobém horizontu stojí spoustu peněz. Cílem by mělo být mít na paměti širší souvislosti a sledovat, jak a kdy utrácíte své peníze, a zda jsou tyto výdaje skutečně potřebné. Může se vyplatit přemýšlet o svých cílech, spíše než utrácet v danou chvíli za koktejl.

Najděte svou komunitu

Pokud máte kolem sebe ty správné lidi, zjistíte, že šetřit peníze a jít za svým snem se zdá být dostupnější a zvládnutelnější. Místo toho, abyste bojovali sami za sebe, máte velkou skupinu lidí, kteří vám pomohou dosáhnout vašeho cíle. Hnutí FIRE je na Redditu docela velké.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.