Jak zůstat šťastný a bohatý? Pracujte pro radost…

Máte pocit, že vás práce zatěžuje a zabírá vám příliš mnoho času? Místo toho, abyste měli dostatek peněz na účtu, máte pocit, že žijete od výplaty k výplatě. Taková je realita mnoha lidí, ale nemusí to tak být. Pokud se chcete dozvědět, jak můžete žít šťastně a bohatě – tento článek je pro vás ideální!
Jak zůstat šťastný a bohatý? Pracujte pro radost… Ilustrační foto: Unsplash.com

Další informace o hnutí FIRE:

Mýlíte se, pokud si myslíte, že jste jediný člověk, který sní o šťastném a bohatém životě. Ve skutečnosti existuje celé hnutí, které se zaměřuje na finanční nezávislost a brzký odchod do důchodu. Toto hnutí se nazývá „FIRE“, což je založeno na FI jako „finanční nezávislost“ a RE jako „odchod do předčasného důchodu“.

Pravděpodobně nyní předpokládáte, že musíte pracovat v technologiích, abyste vůbec mohli uvažovat o předčasném důchodu, ale to není pravda. Toto hnutí dokazuje, že spíše než vysoký příjem je důležitější vysoká míra úspor. Pokud se chcete o tomto hnutí dozvědět více, a jak být schopni žít šťastně a bohatě po zbytek života, pak se podívejte na naše tipy a triky!

Šťastný a bohatý: Mějte na paměti tyto tipy

Vaším snem je být šťastný a bohatý, nestarat se o další účet a moci si dělat, co se vám zlíbí? Pokud ano, máme pro vás ty nejlepší tipy a triky, jak přesně toho dosáhnout! Přivítejte život svých snů a buďte finančně nezávislí!

Najděte si dobře placenou práci

Jak jsme již zmínili, nejde jen o peníze, které vyděláte, ale mít práci, která vám umožní vydělat více peněz, než je průměr, vám určitě pomůže v honbě za bohatstvím. Bohužel někdy je minimální mzda ve vaší zemi tak nízká, že se zdá nemožné vydělat více peněz a stát se finančně nezávislým.

Řešením by bylo zvážit život v jiné zemi, dokud nedosáhnete finanční nezávislosti. Podívejte se například na minimální mzdu v Německu 2022. To by mohl být vynikající způsob, jak si přivydělat nějaké peníze!

Ušetřete alespoň 50 % svého příjmu

Důležitější, než váš příjem, je míra úspor. Vzhledem k inflaci, vysokým cenám nájmů a mimořádným výdajům se zdá nemožné ušetřit alespoň 50 procent svého příjmu. Pokud se však podíváte na hnutí FIRE, zjistíte, že lidé jsou v oblasti spoření kreativní. Jedním z velkých kroků správným směrem by bylo začít sestavovat rozpočet a vědět, za co utrácíte své peníze.

Mějte na paměti širší souvislosti

Chcete se jen rychle najíst nebo si dát kávu s sebou? Je to zvyk, který v dlouhodobém horizontu stojí spoustu peněz. Cílem by mělo být mít na paměti širší souvislosti a sledovat, jak a kdy utrácíte své peníze, a zda jsou tyto výdaje skutečně potřebné. Může se vyplatit přemýšlet o svých cílech, spíše než utrácet v danou chvíli za koktejl.

Najděte svou komunitu

Pokud máte kolem sebe ty správné lidi, zjistíte, že šetřit peníze a jít za svým snem se zdá být dostupnější a zvládnutelnější. Místo toho, abyste bojovali sami za sebe, máte velkou skupinu lidí, kteří vám pomohou dosáhnout vašeho cíle. Hnutí FIRE je na Redditu docela velké.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB