Jsem báječná úroková sazba

Většina českých bank spoléhá na to, že obyvatelstvo neoplývá příliš velkou finanční gramotností a vydává své úrokové sazby za bezmála světovou senzaci.
Čerstvá nabídka Monety se sazbou 5,3 procenta ročně na spořicím účtu je až osmá nejvýhodnější na českém trhu. Ilustrační foto: Moneta Money Bank

Co jiného si myslet o čerstvé nabídce Monety Money Bank se sazbou 5,3 procenta ročně na spořicím účtu, která je až osmá nejvýhodnější na českém trhu.

Přesto banka obesílá své klienty radostnou zprávou uvozenou heslem „Jsem báječná úroková sazba“ s tím, že tuto sazbu prodlužuje do konce září.

UniCredit Bank pokračuje v segregaci nových a dříve registrovaných střadatelů, když ty nové vábí na dočasnou úrokovou sazbu šesti procent. Tu nyní prodloužila o jeden měsíc do konce července s podmínkou tří plateb kartou z neúročeného běžného účtu. O nové výši úroku na spořicích účtech bude banka informovat v červenci.

Lídrem tak mezi českými finančními domy zůstává Trinity Bank se sazbou 6,08 procenta, (ale jen pro nově zřízené účty na pobočkách Plzeň, Liberec, Hradec Králové, České Budějovice, Olomouc a Ostrava, pozn. aut.), před Max bankou s úrokem 6,01 procenta na neomezenou částku pro každého a UniCredit Bank se šesti procenty do 500 tisíc korun rovněž, jak bylo uvedeno, jen pro někoho.

Nejlépe úročený běžný účet se sazbou 4,61 procenta nabízený Max bankou spolu s prázdninami skončí a od září ho banka snižuje na 0,5 procenta.

I tak zůstane díky ukončení činnosti Hello bank! s nabídkou jednoho procenta nejlépe zhodnoceným běžným účtem u nás, protože jsme našli jen dvě banky, které nabízejí podstatně skromnějších 0,1 procenta. Všechny ostatní jsou s výjimkou dvou limitovaných dětských účtů na čisté nule.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB