Jubilejní sběratelský veletrh nabídne křest sběratelské bankovky kapely Olympic, vzácnou desetikorunu i fotbalistu Panenku

Největší sběratelský veletrh ve střední a východní Evropě, který se uskuteční tento týden v pátek a v sobotu 2022 na výstavišti PVA Expo Praha, bude letos hostit více než 220 vystavovatelů z několika desítek zemí. Budou nabízet poštovní známky, vzácné mince, medaile a bankovky, ale také historické pohlednice, minerály, drahé kameny či telefonní karty, informovali organizátoři v tiskové zprávě.
Sběratelská bankovka s kapelou Olympic bude mít na jubilejním ročníku veletrhu svůj křest. Ilustrační foto: Veletrh Sběratel, Nunofi

Zbrusu novou pamětní bankovku představí skupina Olympic, legendární fotbalista Antonín Panenka zde pokřtí sběratelskou dopisnici a k vidění bude nejdražší česká oběhová mince, desetikoruna s odlišnou ražbou z roku 1993 v hodnotě 600 tisíc korun a řada dalších rarit.

Veletrh Sběratel letos slaví 25 let a k jubileu připravil pro návštěvníky, kterých každý rok zamíří na výstaviště na deset tisíc, řadu sběratelských zajímavostí.  Svůj kompletní emisní program nabídne nejen Česká pošta, ale také poštovní správy ze Slovenska, Německa, Lichtenštejnska, Lucemburska, Kyrgyzstánu, Albánie nebo pošta Spojených národů.

PSALI JSME:
Bude na pražském veletrhu Sběratel dusno? Tisíce lidí přijedou za svou vášní

Investiční sběratelské mince a medaile do Prahy přiveze jeden z největších německých obchodníků s numizmatikou Emporium Hamburg, prestižní aukční domy Künker, Rauch Vídeň nebo Heritage Auctions z USA. Prestižní filatelii zase aukční společnosti Rapp a Feldman ze Švýcarska či rakouská Viennafil. Nebude chybět Česká mincovna, ale také třeba mincovna z polského Gdaňsku.

Jedním z největších lákadel bude podle organizátorů představení sběratelské 0 euro suvenýrové bankovky, která po úspěšných emisích s Karlem Gottem a Jiřinou Bohdalovou bude věnována skupině Olympic. Sběratelská bankovka bude v prodeji první den veletrhu a každý návštěvník si bude moci zakoupit maximálně tři kusy na osobu.

PSALI JSME:
Očekává se enormní zájem sběratelů o nulovou eurobankovku s herečkou Jiřinou Bohdalovou, podobně jako u Gotta

Nuloeurová suvenýrová bankovka vychází u příležitosti oslav 60. narozenin kapely. Frontman Petr Janda ji dorazí i s dalšími členy skupiny uvést na veletrh osobně a současně představí také poštovní známku, kterou k jubileu kapely chystá Česká pošta. Ve stejný den, tedy 9. září, si také nejen sběratelé mohou přijít pro podpis legendárního střelce Antonína Panenky. Na veletrhu pokřtí sběratelskou dopisnici, kterou společně vydává veletrh Sběratel a Česká pošta.

„Veletrh není určený jen sběratelům, ale každému, kdo hledá, jak zhodnotit peníze a nákupem sběratelských předmětů je ochránit před inflací.  Na veletrhu najde největší výběr od obchodníků z celého světa,“ sdělil ředitel veletrhu Jindřich Jirásek. Na veletrhu budou také oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které zdarma nabízí např. Svaz českých filatelistů a řada dalších.

PSALI JSME:
Gottova eurobankovka bude sběratelským hitem

Ve stejné hale jako veletrh Sběratel se uskuteční také veletrh Minerály drahé kameny a v sobotu 10. září v sousední hale sejdou sběratelé vinylových desek na akcích Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market. Znovu se naživo vrátí konference Trading Expo & Alternativní investice. Hovořit se na ní bude o investicích do mincí, autogramů, veteránů, nemovitostí, smaragdů, drahých kovů a poštovních známek.

Své místo na veletrhu Sběratel bude mít i největší aukční dům s numismatikou u nás a na Slovensku, Macho & Chlapovič. Ve svém stánku představí řadu výjimečných exemplářů z období Bohemiky a vlády Habsburků, Československa, ale i světové mince z Francie či Velké Británie. V rámci programu veletrhu vystoupí s přednáškou i zakladatel aukčního domu Elizej Macho.

PSALI JSME:
Sběratelství: Vášeň, emoce, ale i velké peníze

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Rok 2022 byl investiční anomálií

Co mají společného roky 1941, 1969 a 2022? Za více než 150 let pouze v těchto třech letech došlo k tomu, že v rámci světově největšího amerického trhu byly záporné výnosy jak akciových, tak dluhopisových portfolií. …

Zajímavé alternativy k americkým akciím?

Americké akcie patří mezi nejoblíbenější investiční tituly po celém světě. A není divu, vzhledem k historii dynamického růstu, právní garanci a vysoké likviditě se americké trhy řadí k nejrůstovějším a také …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Česku chybí práce mladých vzdělaných žen. Jsou na mateřské

Analýza
Na rozdíl od většiny evropských zemí se Česku stále nedaří skloubit kariéru a mateřství. Na trhu pak chybí práce mladých a vzdělaných žen. Ukázala to nová studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, s jejímiž výsledky se redakce FAEI.cz měla možnost seznámit.