Kam na dovolenou v Česku během léta 2020?

Léto 2020 je v plném proudu a vy stále nevíte, kam vycestovat? Pokud nemáte mnoho dovolené nebo financí na cestu do zahraničí, nemusíte být smutný! Přinášíme vám několik tipů, kam vyrazit na dovolenou v České republice, ať už hledáte aktivní odpočinek, nebo úplný relax. Výhodou dovolené v České republice je, že nezaplatíte za drahou letenku a ubytování. Během cestování vlakem si navíc můžete v klidu přečíst vaše oblíbené časopisy, jako například scmagazine.cz.
Pravčická brána. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká republika přináší řadu krásných míst, které se dají navštívit v létě. Pokud se rádi věnujete turistice, česká příroda a národní parky přinášejí všem aktivním cestovatelům nezapomenutelné zážitky. V případě, že máte rádi relaxaci a nicnedělání, rozhodně vás budou zajímat jezera, nebo wellness hotely. Nejlepší na tom je, že tyto dvě druhy dovolených je velmi snadné zkombinovat do jedné. Sportovcům doporučujeme si před cestováním přečíst i https://www.sportovni.net/.

V případě, že už jste všechny zmíněné místa v tomto článku navštívili, inspirujte se naším článkem o neobjevených skvostech Česka.

České Švýcarsko

Ticho a panenskou přírodu, jakož i aktivní dovolenou vám rozhodně dopřeje region Českosaské Švýcarsko. V tomto národním parku najdete turistické trasy, jakož i dominanty jako je například Pravčická brána, kamenný most na Bastia nebo saskou pevnost Koenigstein, která je vůbec největší v Evropě.

Výhodou Českého Švýcarska je, že i přes vysokou popularitu se dá v tomto regionu najít levné ubytování, a to již od neuvěřitelných 350 Kč na noc. České Švýcarsko doporučujeme i na rodinnou dovolenou s dětmi, tak na romantický prodloužený víkend či dovolenou s partou.

Český Krumlov

V případě, že jste ještě nenavštívili Český Krumlov, je ten nejvyšší čas. Český Krumlov je často považován za nejkrásnější město v celé republice. Ne nadarmo je zapsáno na seznamu Světového Kulturního dědictví UNESCO, a to již od roku 1992.

V Českém Krumlově a okolí je mnoho významných kulturních památek, muzeí, hradů, zámků a mostů, že jeden den na návštěvu rozhodně nestačí. Za dominanty této oblasti považujeme především zámek Český Krumlov, Lazebnický most či nedaleký vrch Kleť. Co se týče kultury a umění, rozhodně doporučujeme navštívit galerii Egona Schieleho, která se nachází v pivovaru ze 16. století, nebo Regionální Muzeum v Českém Krumlově.

Kraj Vysočina

Mezi nejkrásnější regiony Česka patří rozhodně Vysočina, která nabízí svým návštěvníkům nekonečné množství míst a zajímavých aktivit, s tím, že je člověk obklopen přírodou. V případě Vysočiny je velmi těžké vybrat si jen pár míst na výlet, a proto doporučujeme zvolit si pobyt minimálně na 5 dní.

Vysočina je skvělé místo pro rodinnou dovolenou spojenou se vzděláváním. Najdete zde například Šikland – Westernové Městečko, které se nachází u Zvole nad Perštejnem nebo Alternátor – Ekotechnické Centrum v Městě Třebíč. Skvělým místem pro rodinu je rozhodně i Zoo v Jihlavě, která se zaměřuje na odchov vzácných zvířat.

V tomto regionu lze najít mnoho turistika tras a některé z nich jsou dokonce vhodné i pro kočárky výlety, například okruh po naučné stezce v Třebíči, případně trasa k hradu Ledeč nad Sázavou.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru