Každé páté dovezené ojeté auto ze zahraničí je zamaskovaný vrak

U dovážených vozidel se zatajují havárie, velmi často jde o totální vraky. Každé páté dovezené ojeté auto je havarované. Tvrdí to Cebia na základě nových dat. Téměř třicet procent dotažených aut vykazuje známky zamaskované těžké havárie. Údaje vyplynuly z analýzy na tisíci vozech.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

O tom, že v případě škod u zahraničních vozidel zpravidla nejde jen o proražený nárazník, svědčí fakt, že nejčastěji škody dosahují více než 8 tisíc euro (cca 208 000 Kč). Analýza také vyvrátila mýtus mezi českými zákazníky, kteří ještě často stále věří, že vozy dovážené z Německa jsou obecně kvalitní a kvalitnější než vozy s českým původem. U 77 % analyzovaných aut se škodní událostí byl prodejcem uveden německý původ.

Výsledky jsou o to více alarmující, neboť analýza se týkala spíše mladších vozů. Polovina dovážených aut jsou starší 10 let, a proto lze očekávat, že u nich budou havárie a poškození ještě častější.

PSALI JSME:
Německé papíry často maskují, že ojetina křižovala Balkán nebo jih Evropy

Jak z analýzy vyplynulo, zisky prodejců mohou jít i při relativně malém počtu vozidel do desítek milionů. Jen v loňském roce se přitom do Česka dovezlo 177 117 ojetých osobních vozidel. Za posledních deset let jich bylo už téměř 1,5 milionu (1 437 716 ks). Vozy dovezené do ČR tvoří aktuálně zhruba polovinu ojetých aut nabízených k prodeji.

Průměrné stáří všech prodávaných dovezených ojetých vozů bez ohledu na rok dovozu se letos v prvním pololetí pohybovalo na hranici 11 let (11,4). Naopak vozy s českým původem vykazovaly průměrné stáří pouhých 7,5 roku. Průměrné stáří vozového parku v ČR se stále zvyšuje a v letošním prvním pololetí dosáhlo podle dat Svazu dovozců automobilů 14,82 roku.

PSALI JSME:
Ojetina ze zahraničí? Dovozem se často nevědomě legalizuje stočený tachometr

×
  1. Juchajda, objevili Ameriku! 😀 Ale teď vážně, co jiného pořád kdo čeká? Proč by to už dávno před dieselgate z toho Reichu prodávali bez závad a výrazně levněji než u nás? Platy mají 3x takové, inzerovat na internetu uměli dávno před námi, ale budou dávat parádní auta za hubičku, abychom se měli my v protektorátní kolonii dobře? To určitě…

    Asi jako že vysněný Pašík z Reichu není vyskákaný taxík, ale voňavka po doktorovi…

    • Koukam dnes na články na seznamu…v jednom píšou že každe 20cáte auto dovezene je vrak a další článek píše že každe paté je dovezeny vrak .tak to mě hlava nebere. Cebie at drži hubu…..koupil jsem si rencka zaplatil ověření a ješte v bazaru mě od nich ukazovali ověření km. po roce mě v servisu renaut řekli jestli auto chci prodat, ptal jsem se proč a oni že to je přetočeny přes 70tis km…..

  2. při požadavku na auto které je 5 let staré najeto do 120 tis a levnější než na západě, tak to bude bud stočený nebo naleštěná totálka 🙂

  3. Cebia je dobrej byznys, ale hlavně obrovskej podvod. V podstatě certifikát vystavený dle nesmyslů.

  4. Kupovat auto z ciziny je nesmysl. Akorát se napakuje dovozce,který koupí v cizině tu největší vránu a tady ji označí za zánovní auto po starém důchodci. Já kupuji pouze od soukromých osob(doma na dvorku),musí to být od mého bydliště nanejvýš 60 km pro případnou reklamaci.Kupuji tak už 20 let a nikdy jsem se nenapálil.Auta vždy sloužila na jedničku.Do bazaru bych nikdy nešel a v AAA jsem byl jednou a je to odstrašující případ do konce mého života.

  5. Není to nic divnýho, blbý je se v tom prohrabovat což je jen důsledek idiotských zákonů, který to umožňují. Já třeba nový auto nechci z principu, protože mě to, co do nich cpou sere-to samý motorky. Teď chci pořídit motorku, model co mi technicky vyhovuje se dělal mezi lety 2000-2005… A většina výběru má natočeno mezi 50-80k km-jasně, mašina určená na cestování, na dllouhé štreky a za 15 let má natočeno 50k. Možný to je, ale moc pravděpodobný ne.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Automobilky hlásí obří propady prodejů

Škodovce se propadají prodeje nových vozidel méně, než ostatním značkám na evropském trhu. Díky tomu vzrostl její tržní podíl, takže každý sedmnáctý nově prodaný automobil má logo s okřídleným šípem.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru