
Menší bankovní domy Trinity a Expobank nemají pro střadatele žádná omezení, a to jak ve směru nakládání s vloženými prostředky, tak i co se týká výše úspor. Expobank navíc svůj výhodný úrok poskytuje na běžném účtu, protože spořicí konta ani ve svém portfoliu nemá.
Středně velká Moneta už má pro dobře úročené vklady limit jednoho milionu korun. Za zmínku jistě stojí spořicí vklad s jednoměsíční výpovědní lhůtou banky Creditas, která na něm nabízí úrok 2,1 procenta, ale jen do 350 tisíc korun.
Proč si malé banky považují klientů, je zřejmé. Jejich snahou je především záliba v získávání nových klientů, s nimiž mohou pracovat, a až ve druhém plánu posílení kapitálu.
To v součtu například pro nejmenší Trinity Bank znamenalo meziroční nárůst zisku za třetí čtvrtletí o 188,6 procenta. K prudkému růstu zisku Trinity Bank významně přispěl nárůst úvěrového portfolia o více než 41 procenta na devět miliard korun.
To by ovšem nebylo možné bez zvyšování základních úrokových sazeb Českou národní bankou. Trinity Bank tak může pokračovat ve strategii nabízet nejlepší sazby na trhu bez omezení, aniž by ji to něco stálo. Od 1. října, kdy banka nabídla nejvýhodnější úrokové sazby bez omezení výše vkladu a jakýchkoli dalších podmínek, zaznamenala enormní zájem klientů o spoření.
„Sazby jsme zvýšili obratem po oznámení rozhodnutí České národní banky. O zřízení účtu je velký zájem a jen v říjnu jich bylo založeno víc než šest tisíc. Na tyto účty bylo klienty uloženo přes pět miliard korun a zájem neustává,“ uvedl zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík.
K pikantnostem bankovního trhu jistě patří e-mail rozeslaný klientům Equa bank, který za skvělou zprávu označil fakt, že sazba pro vklady na spořicím účtu do částky 500 tisíc korun zůstává i po prvním prosinci ve výši 0,1 procenta.
A to doslova. Teprve vklady nad půl milionu získají jednoprocentní zhodnocení, což v dnešní situaci patří s nadsázkou řečeno k průměru. Zajímavý je šestiměsíční termínovaný vklad s úrokem 2,5 procenta. Jak obstojí, když tu jsou banky, které nabízejí totéž bez závazků, se jistě brzy ukáže.
Je zajímavé, že třeba Moneta deklaruje 2,5%, ale musíte si založit další účet. Ten kdo je v pohodě a myslí si že mu na jeho už založeném účtu dají vyšší 2,5% úrok je na omylu. Úročí jej tak, že je tam max. 0,5%. Tento přístup se mi moc seriozní nezdá, Vám ano ?
No ono to je ještě lepší já měl ten s 0.5 pak musel založit ten s 1.5 a teď zase nový s 2.5 čekám až zase zvedne ČNB úroky že budu zakládat zase nový tolik Moneta
Otázka dvou minut…
Jo, ale bez smartphonu leda kulové – založení po internetu bohužel nevedou, jedině osobně na pobočce. Nic moc, tak je kašlu …
Vyšší úrok jen na novém spořicím účtu to je podmínka banky jiné podmínky oproti jiným bankám Moneta nemá chce to jen pár kliknutí a nový účet je hotov v čem je problém?
Nemáte pravdu ,banka nemá žádné podmínky.
banka má určité softwarové nastavení pro již existující spořící účet, proto s nastavením nové výše úroků je technicky jednodušší nabídnout klientům založení nového účtu s novou úrokovou sazbou
To je nesmysl
Trinity je fajn,bez podmínek a omezení a vždy hned reaguje jako první.V článku se píše že na jejich účty bylo uloženo přes 5 miliard a celkem jenom za říjen 6 tisíc nových účtů.Když si člověk vypočítá jenom ten říjen tak v průměru je to 833tisíc na jeden účet.Podle mě ale největší zájem měli v listopadu když zvedli nad 2%.
V minulém nenáviděném režimu před rokem 1989 byl úrok 4%…… Tož,tak asi……Dneska je to zlodějina za bílého dne!
Jo a dolar byl za 13 korun oficiálně, aby vypadala koruna jak je silná, ale koupit jste si ho nemohl. Možná tak na černém trhu za 30kč a víc.
Ty 4% Vám byly k ho…, nebylo co koupit. V obchodech furt to samé a pokud by jste měl větší množství peněz na účtu byl jste podezřelý a hned si Vás proklepli. Tož, tak asi …… Dneska to žádná zlodějna není, peníze se mají točit a né se válet na účtu.
Tak si Pavla můžete šetřit na důchod a točit.
Na duchod mam nemovitost, tocim penize tim smerem, ne ze je budu hromadit, abych mel par usmolenych korun ci procent.
Za socíku úrok 4%…. Na termínovaných vkladech to bylo ještě více a to bez jakéhokoliv zdanění, milý příteli Pavle 🙂 Ceny potravin, energií, nájemného a naprosté většiny spotřebního zboží po celých 40 let bez jakékoliv inflace! Za 250 tisícovek sis mohl postavit jednopatrový dům se sklepem a garáží, s 10 arů zahradou! Velká část půjčky na stavbu byla nenávratná, ten zbytek pak bezúročná! Dnešní stavební spoření je proti tomuto zcela směšné.
Dolar tehdy nikdo k ničemu nepotřeboval a i dnes je lidem na h….o, když nemají kde bydlet a někteří dokonce ani co jíst 🙁
Přesně…co je mi do řečí, že si mám spořit x tisíc na důchod aby mi jaksi neklesla životní úroveň. Dnešní důchodci berou nominálně víc, než co za socíku brali pouze velmi-velmi dobře situovaní občané,..a stejně mají prd, a jsou rádi, že vůbec co zaplatí. Kdyby jim někdo říkal, že si mají odkládat 10% svých tehdejších příjmů, aby jim v důchodu neklesla životní úroveň, tak dnes jsou v prd..li ještě víc..a to samé se děje dnes,.. Ať si lidi odloží kolik chtějí, stejně jim to při dnešním běžným platu stačit v důchodu nebude. Dneska ekonomové vypočítají, že k důchodu je dobré mít aspoň 2míče a víc svých peněz. Do důchodu jdu nejdřív za 25let, v té době budou dnešní dva míče ne nezanedbatelnou částkou, ale rozhodně nebudou něčím, co by mi zaručovaly dnešní dva miliony teď. Zase s příměrem k socíku. Jít do důchodu a mít na kontě cca 55 průměrných platů by nevycházelo dobře ani za socíku, páč v dnešních cenách je 100k peněz tak jako rezerva na „rozbitou pračku“, nic co by mne v důchodu vytrhlo. Ale to jestli platím v „důchodu“ tržní nájem nebo ne, je znát v každé době. Ten kdo peníze má, tak důchodvé konto neřeší, zajistí se jinak,..a ti co peníze nemají řeší destiny úroků, i když nudle úroku z nudle vkladů je pořád nudle. Raděj nasypu do vlastního a dětí než do bank.
Equabanka končí ke konci roku. Slučuje se s Rajfkou. Neúročí, aby si ještě stihli nahrabat. Vyvedl jsem z tama úspory do Monety za 2,5%
Kdyz se clovek podiva na sporici ucty u bank, tak je krasne videt ta nenazranost bankovnich domu, protoze sve penize daji CNB za urok 2,75% a obycejnym lidem banky samotne daji urok do 2 %. Jediná vyjimka na trhu je Trinity a Moneta. Tak se taky dela velky zisk u techto ne v ceskych rukou banky. Bohuzel…kapitalismus.
Trinity je česká banka, mají sídlo v Praze a centrálu ve Zlíně. Za mě asi nejlepší vrazit peníze na spořák tam bez omezení tzn. můžu si je vybrat kdy chci.
ČSOB nabízí v kombinaci s investicemi, bez nutnosti zakládat jiná konta a další věci 3%
Bohužel jen na 1 rok
Tyhle různé „kombinace“ a podmínky (kolik musí projít účtem apod.) nemám rád, tak bohužel nezajímavé !
To je to DUO spoření. Tak pozor, úročí se jen polovina na 3% jako u všeho DUO, takže 100 tis na 3% a druhých 100 tis za třeba nula, ale i do mínusu bez záruk. Při nule z druhého 100 tis to je 1,5%. Píšu o vkladu 200 tis.
S kombinací Vás to vyjde na 1,5%, protože pouze polovina vkladu je 3% a druhá je riziková i do mínusu, klidně. Čili vklad 200 tis z toho 100 tis 3% a druhých 100 tis si investuje banka podle svého rozhodnutí s tím, že banka může riskovat jak chce a vy můžete jít do mínusu.
Právě ony „investice“ totiž jsou pro banky velikým, zcela bezpečným a bezpracným ziskem, zatímco klienti zde velmi snadno mohou o své peníze přijít 🙁 Pokud by ony „investice“ byly tak výhodnými, jak banky tvrdí, pak by je prováděly samy a nepotřebovaly by k tomuto lákat žádné klienty 🙂
Přesně včera jsem řešil na Mometě, podmínkou úroků 2,5 % je založení nového účtu, při poklesu úročení budu muset řešit dalsim účtem , nebo to půjde automaticky samo i bez mého přičinění, nějak nechápu
komanči dávali 4% )))))))
V 90. letech jsem měl na termíňáku 20% p.a. Dnes mám na akciích 35 % p.a.
A Siuxové ještě víc …
Autor článku trošku kecá – Equabank má do limitu vkladu 250 nebo 300 tis. Kč úrok 1,8% (dvousložkový: základ + Top za použití karty 3x měsíčně) !
V Trinity Bank to až tak bez podmínek není, úrok 2,58% je pouze na částku nad stav k 30. 9. tedy na nově přihozené peníze. Převedením peněz z účtů Výhoda+ nebo Dobrý klient+ nesplňujete podmínky akce 🙁
Velké banky nemají zájem svým střadatelům zvyšovat úroky z vkladů, mají dost svých peněz. V současné době, kdy je inflace nad 6 procenty, jsou jakékoliv úroky z vkladů pod touto hranicí irelevantní…