Letecké pohledy na místa zasažená tornádem: Stav před ním i po něm

Obrazem
Vedení Jihomoravského kraje si u brněnské společnosti TopGis, která se specializuje na letecké snímkování Česka, nechalo pořídit letecké snímky, které nabízejí aktuální pohled na tornádem zasažená místa na konci července, ale také těsně po tornádu a před ním.
Rybník v Mikulčicích na leteckém snímku z roku 2018 (vlevo) a týden po letošním ničivém tornádu na jihu Moravy (vpravo). Foto: TopGis

„První kolo snímkování šestadvacet kilometrů dlouhého a až sedm set metrů širokého pásu v oblasti mezi Břeclaví a Hodonínem se uskutečnilo 29. června necelý týden po tornádu. Podruhé jsme oblast mapovali 24. července,“ informovala naši redakci Drahomíra Zedníčková, výkonná ředitelka společnosti TopGis.

Snímky jsou velmi detailní, je z nich jasně patrné, jak přírodní živel poničil vedle samotné zástavby i lesy, sady a vinice. „Při srovnání obou časových řad je zároveň vidět také obrovské množství práce, kterou obyvatelé zasažených míst, dobrovolníci a složky integrovaného záchranného systému či armáda za ten měsíc odvedli,“ dodává Zedníčková.

PSALI JSME:
Na jaře začne nové letecké snímkování České republiky

Firma zmíněnou oblast snímkovala z letadla naposledy v roce 2018 při pravidelném focení celé České republiky. Společnost, která působí na trhu od roku 2009, je tvůrcem nejdetailnější aktualizované ortofotomapy České republiky a je např. také dlouhodobým dodavatelem mapových podkladů pro Seznam.cz.

Ve spolupráci se společností TopGis přinášíme výběr leteckých záběrů na místa, která byla před nedávnem na jihu Moravy postižena tornádem. Pořadí fotografií je následující: Stav v roce 2018, stav k 29. červnu, tedy necelý týden po tornádu, a stav k 24. červenci.

Hodonín

Hrušky

Lužice

Mikulčice, nová zástavba

Mikulčice, rybník

Moravská Nová Ves

Foto: TopGis

PSALI JSME:
Fachmani pomáhali zadarmo, pila pošle tři kamiony střešního dřeva

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Čím moravský rodák Mendel obohatil svět?

Na počátku výzkumu těch nejmenších stavebních prvků života je nesmazatelná česká, či přesněji řečeno moravská, stopa. Letos 20. července je to přesně dvě stě let od narození Gregora Johanna Mendela, nebo chcete-li …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB