Lov na klienty, nebo na peníze?

V českém bankovnictví se začíná šířit nová móda. V době, kdy se úrokové sazby u menších vkladů pozvolna šinou ke 2,5 procentům, jak o tom nedávno přesvědčily Air Bank (do 250 tisíc korun) a Equa Bank (do 200 tisíc), a to ještě za podmínek používání platební karty, jsou některé banky vstřícnější a nabízejí bez podmínek více než tři procenta.
Příznivější úrokové sazby platí jen pro nové vklady. Jde o lov nových klientů, nebo nových peněz? Ilustrační foto: Depositphotos.com

Konkrétně Trinity a Creditas. Rodí se tu však jedno velké ale… Příznivější úrokové sazby platí jen pro nové vklady. Jde o lov nových klientů, nebo nových peněz?

U Banky Creditas, která se dostala do čela žebříčku úrokových sazeb, je to zjevné. Úročení ve výši 3,6 procenta platí s omezením výše vkladu do 350 tisíc korun (zbytek má sazbu 2,6 %, pozn. aut.) jen pro nové vklady. Nejde tedy o vábničku na peníze, ale na klienty.

„Jdeme cestou akce, kdy u nově vložených peněz – tedy u převodů z jiných bank či hotovostních vkladů – budou stávající sazby navýšeny…“ uvedla mimo jiné ředitelka retailového bankovnictví Banky Creditas Ivana Pícková.

U bankovního domu Trinity se sazbou 3,08 procenta bez omezení výše vkladu jde zjevně o peníze, protože u České národní banky jsou dražší. Precizněji řečeno, jde především o peníze, byť v druhém plánu, i o klienty, jejichž počet se v době růstu tarifů víc než zdvojnásobil.

Přesto jsme se na obě „novátorské“ banky obrátili s dotazem, co takovými marketingovými akcemi primárně sledují. Dotaz na toto téma zůstal nezodpovězen. Creditas nereagovala vůbec a Trinity zaslala bezmála měsíc známou informaci o zvýšení úrokové sazby, takže i zde zůstal dotaz bez odpovědi.

Expobank, která rovněž nabízí na svém běžném a zároveň spořicím Neo účtu přes tři procenta bez dalších podmínek a omezení výše vkladu, nebylo třeba se dotazovat. Sazbu 3,01 procenta nabízí každému – tedy jak novým, tak i svým současným spořitelům.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 2
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 1. Robert

  3,6% hmmm.
  Otázka zní……..a bude to stačit?
  Protože inflace zničí úspory i při znatelně vyšších úrocích.
  A to nemluvím o riziku tzv. měnové reformy a nebo hyperinflace.
  To pak člověk přijde o úspory „lusknutím prstu“.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB