MAKRO ČR zařazuje do prodeje antigenní samotestovací sady

Velkoobchod MAKRO Cash & Carry ČR od tohoto týdne zahajuje prodej antigenních samotestovacích sad, pomocí kterých lze zjistit přítomnost koronaviru covid-19. Společnost tak reaguje na aktuální situaci související s povinným testováním zaměstnancům. V nabídce zůstávají také respirátory s třídou ochrany FFP2 k dostání za jednotnou cenu 9 Kč za kus.
MAKRO ČR zařazuje do prodeje antigenní samotestovací sady. Ilustrační foto: Makro ČR

„Povinné testování zaměstnanců může být pro menší firmy a podniky problematické, a to zejména z hlediska přístupu k samotným testům. Rozhodli jsme se proto na tuto situaci reagovat a zajistit pro tyto případy pohodlný přístup k testům, aby i například malý podnikatel mohl bez problémů otestovat své zaměstnance. Do prodeje tak zařazujeme schválené antigenní samotesty, které jsou vhodné pro domácí testování a není nutná přítomnost zdravotníka,“ komentuje zahájení prodeje Romana Nýdrle, manažerka komunikace MAKRO ČR.

Ve všech třinácti prodejnách velkoobchodu MAKRO ČR budou k dispozici certifikované samotestovací sady. Nabízeným produktem je Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test, u kterého se vzorek získává výtěrem z přední části nosu a výsledek je k dispozici do 15 až 30 minut. Tento typ testu je povolen Ministerstvem zdravotnictví k prodeji pro samotestování. Testy jsou v prodeji v balení po 25 kusech za cenu 2 899 Kč a výrobek je osvobozený od DPH. Jeden test tak vyjde na cca 116 Kč.

Od února jsou také ve všech prodejnách MAKRO v České republice v prodeji respirátory s ochranou třídou FFP2 za jednotnou, sníženou cenu 9 Kč za kus včetně DPH. Cena se vztahuje na všechny typy bez ohledu na velikost balení. Respirátory zákazníci naleznou v oblasti před pokladnami.

Vedle prodeje antigenních testů MAKRO ČR zahájilo také plošné testování svých zaměstnanců v souladu s vládním nařízením. Jde o kombinaci testování zaměstnanců přímo na prodejnách a distribučním centru za podpory poskytovatele zdravotních služeb a domácí samotestování u zaměstnanců centrály společnosti, u kterých není možné, aby práci vykonávali z domova.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru