Martin Němeček přebírá vedení knihkupectví Reknihy

České udržitelné knihkupectví Reknihy slaví 5. narozeniny a spolu s tímto milníkem mění své vedení. Zakladatele a dosavadního ředitele Tadeáše Kulu vystřídá Martin Němeček. Jak se firma pochlubila portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz), za dobu svého fungování má na kontě 570 tisíc knih, které dostaly další život. 
Martin Němeček se stal šéfem knihkupectví Reknihy. Foto: Ray Baseley

Martin Němeček má dlouholeté zkušenosti jako lídr evropské expanze Alzy nebo obchodní manažer projektu digitalizace zdravotnictví Medevio. Přebírá Kulovo „dítě“ v situaci, kdy tým knihkupectví odbavil za uplynulých pět let 180 tisíc objednávek a rozdělil provizi v hodnotě 27 milionů korun. Kula v týmu nadále zůstává, bude se věnovat převážně rozvoji produktu a vývoji.

Aktivity Reknih ušetřily 5700 stromů a 171 milionů litrů vody a přispěly na záchranu deštných pralesů v rozsahu deseti kilometrů čtverečních. Němeček hodlá klást důraz na ještě větší udržitelnost budoucího vývoje v každém aspektu knihkupectví.

„Služba Reknih mi dává velký smysl. Líbí se mi hlavně, že řeší reálný problém, který mám já i statisíce dalších čtenářů. Chceme se i nadále věnovat projektům, jako je například Otoč knihu, kterými zvýšíme zájem o literaturu a podpoříme vzdělávání,“ uvádí ke svému novému působení Němeček.

Chce dále rozvíjet uživatelskou zkušenost v rozhraní Reknih a také vyrazit na knižní veletrhy a festivaly. Na nich pomohou Reknihy těm, kdo si chtějí uvolnit místo v knihovně předtím, než je zaplní novými tituly.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB