Milostivé léto znamená skutečnou pomoc a naději na nový začátek

Názor
Milostivé léto jako součást tzv. exekuční novely považuje Česká bankovní asociace (ČBA) za novátorský, odvážný a potencionálně velmi přínosný počin.
Milostivé léto znamená skutečnou pomoc a naději na nový začátek. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Dlužníkům, vůči kterým je vedeno exekuční řízení ze strany státu, kraje, obce nebo jejich většinově vlastněných organizací, dává reálnou šanci zbavit se za dosti výhodných podmínek a v krátké době některých nebo i všech svých „veřejnoprávních“ dluhů.

Postačí, že v daném časovém rámci zaplatí nebo doplatí jistinu vymáhané částky a zhruba tisíc korun na nákladech řízení, a zbytek dluhu pak zanikne. Milostivé léto tak představuje právní nástroj, který pro exekučně postižené dlužníky znamená skutečnou pomoc a naději na nový začátek.

Subjekty sdružené v České bankovní asociaci nejsou podmínkami Milostivého léta nikterak vázány, nicméně pokud se rozhodnou svým klientům nabídnout aranžmá podobné Milostivému létu, zaslouží si takový přístup ocenění.

Autor je hlavní právník a náměstek výkonné ředitelky ČBA
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Začíná dluhová amnestie. Ale ne všem!

Zavřít reklamu ×
  1. Mám na to šanci, když mám splátky úvěru u České spořitelny 6tis.Kc/mes a prokázané příjmy 5tisKc/mes???

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Právo

Letos je více nových exekučních řízení než loni

Dosavadní roční nárůst počtu exekucí oproti minulému roku představuje 6,3 procenta, tedy o dvacet tisíc zahájených exekučních řízení více. Redakci o tom informoval Radek Hábl, šéf Institutu prevence a řešení předlužení.

Společnost s více společníky je časovaná bomba

Velkým rizikem společností s více společníky je to, že jednotliví společníci mohou zablokovat rozhodování či činnost společnosti v případě jakékoliv neshody. To se může snadno stát i například v případě smrti …

Koupili jste dům a nevede k němu cesta?

Koupíte si novostavbu nebo chalupu na krásném místě, na samotě. Nové bydlení splňuje všechna „nej“, má vlastně jen jedinou vadu – chybí k němu přístupová cesta. Developer vás sice bude přesvědčovat, že komunikaci …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB