Na trhu práce dochází k polarizaci

Názor
Antivirus, diverzifikovaný průmysl, silné zaměření na logistiku a také koncentrace technologických služeb drží českou ekonomiku v běhu natolik, že zvládla absorbovat tisíce lidí, kteří se vinou pandemie ocitli bez práce.
Česká ekonomika zvládla absorbovat tisíce lidí, kteří se vinou pandemie ocitli bez práce. Třeba v logistice. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Na trhu práce je ale vidět méně otevřených pozic ve středním a vyšším managementu a méně pozic pro absolventy netechnických oborů – firmy velmi racionálně zvažují, do koho se jim vyplatí investovat a které pozice jsou pro ně do budoucna klíčové.

Vlivem skokového zrychlení ve využití technologií dochází velmi rychle k polarizaci trhu práce na profese, které jsou a budou nedostatkové a na ty, které postupně mizí.

Ukazatel míry nezaměstnanosti tak přestává být tím hlavním, co trh práce charakterizuje – minimálně pro zaměstnavatele a pro strategické uvažování o vývoji ekonomiky.

Autor je generální ředitel české pobočky společnosti Randstad
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Nezaměstnanost: Prohlubuje se propast mezi pohlavími i mezi odvětvími ekonomiky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru