Nejpomalejší čtvrtletní růst od roku 2016, ale Microsoft sází na umělou inteligenci

Názor
Zisky Microsoftu překonaly očekávání, ale tržby nedosáhly nejpomalejšího čtvrtletního růstu od roku 2016, který činil pouhá dvě procenta oproti předchozímu roku.
Zisky Microsoftu překonaly očekávání, ale čistý zisk za čtvrtletí klesl na 16,43 miliardy dolarů, což je o 12 procent méně než před rokem. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Silnou stránkou zprávy byl jeho cloud computingový byznys Azure, jehož tržby vzrostly o 38 procent, což překonalo očekávání trhu. Tržby z osobních počítačů nesplnily očekávání ve výši 14,24 miliardy dolarů, což však bylo způsobeno širším oslabením celého trhu, kdy celosvětové dodávky osobních počítačů ve čtvrtém čtvrtletí klesly o 28,5 procenta.

Čistý zisk za čtvrtletí klesl na 16,43 miliardy dolarů, což je o 12 procent méně než před rokem. Společnost v tomto čtvrtletí utržila přibližně 1,2 miliardy dolarů poté, co se rozhodla propustit 10 000 zaměstnanců. Ačkoli je to pro Microsoft krátkodobá bolest, bude to strategie, kterou Wall Street a investoři ocení, protože se snaží podpořit marže a snížit náklady v měkčím makroprostředí.

PSALI JSME:
Microsoft dokáže zdařile mixovat tradiční IT odvětví s nastupujícími trendy

Tato zpráva byla smíšená, ale Wall Street si z ní pravděpodobně odnese pozitiva, což by mohlo pomoci připravit půdu pro ne tak špatnou výsledkovou sezónu, kterou většina očekává. Microsoft s generálním ředitelem Satyou Nadellou, který řídí loď, jsou však v tomto prostředí v lepší pozici, než ostatní technologické společnosti, zejména díky své monstrózní rozvaze.

Tyto výsledky ukazují odolnost a zřejmý růst společnosti Microsoft v oblasti cloudu. Svou pozici na trhu nadále posiluje vývojem v oblasti umělé inteligence, jako je nedávný závazek ve výši deseti miliard dolarů na projekt OpenAI, protože poptávka se udržuje díky firmám, které modernizují software i v době ekonomického zpomalení.

Autor je stratég pro globální trhy společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Boj o technologie: TikTok jako tučný úlovek pro Microsoft

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB