Nestlé hlásí další úspěšný rok

Zisk společnosti Nestlé v loňském roce vzrostl oproti roku 2018 o více než čtyři procenta na 604 miliony korun. Tržby dosáhly výše 11,4 miliardy Kč (v roce 2018 10,5 mld.). Firma si dlouhodobě udržuje pozici lídra na trhu potravin a nápojů v České republice. Příznivé hospodářské výsledky umožnily dokončit úspěšnou expanzi, investovat do ekologické udržitelnosti a rozvoj aktivit v oblasti České republiky a Slovenska.
Olomoucký závod Zora vloni vyrobil 41 688 tun čokoládových cukrovinek. Foto: Nestlé

„Máme za sebou další úspěšný rok. I přes aktuální situaci očekáváme, že i v letošním roce nabídneme nové vylepšené výrobky našim spotřebitelům. Kromě toho se zaměříme na snižování spotřeby plastů, zvýšení míry recyklace našich obalů a plnění našich závazků, kterými bojujeme proti změně klimatu. Inovujeme a optimalizujeme výrobu tak, abychom ve všech našich třech závodech v České republice vyráběli ekologičtěji a udržitelným způsobem,“ říká Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko.

V roce 2019 vyrobily české továrny Nestlé 69 115 tun cukrovinek a chlazených potravin v hodnotě přibližně 6,3 mld. Kč. Olomoucký závod Zora vyrobil 41 688 tun čokoládových cukrovinek. Závod Sfinx, sídlící v Holešově, vyrobil 16 883 tun bonbónů. Závod Tivall v Krupce, který se orientuje na výrobu chlazených a mražených vegetariánských a veganských pokrmů a jehož majoritním vlastníkem se Nestlé stalo v roce 2018, vyrobil 10 783 tun výrobků.

Až 92 procent exportu z českých závodů Nestlé směřovalo na trhy Evropské unie, zejména do Polska, Velké Británie, Maďarska a Francie. Mimo Evropskou unii podnik exportoval především do Ruska, USA, Ukrajiny a Dubaje.

Hlavní loňskou investicí Nestlé bylo rozšíření závodu Tivall, čímž se zvýšila výrobní kapacita a vytvořil prostor pro nové výrobní linky. Investovaná částka byla na úrovni 700 milionů korun a šlo o největší jednorázovou tuzemskou investici Nestlé od privatizace.

Proces zlepšování nutričních profilů stávajících výrobků vloni pokračoval napříč celým portfoliem a společnost na český trh uvedla nové značky, např. tyčinky YES!, kávu Starbucks a vegetariánské pokrmy Garden Gourmet.

PSALI JSME:
Do čokolády se dá investovat nejen o Velikonocích

V rámci dehydratovaných výrobků pokračoval proces zjednodušování receptur a odstraňování spotřebiteli neznámých nebo špatně vnímaných složek. I v loňském roce získalo Nestlé ocenění Potravinářské komory ČR Reformulace roku, a to za výrobek Granko kakaové mléko.

V oblasti ekologické udržitelnosti se Nestlé v Česku podařilo proti předchozímu roku snížit celkovou spotřebu energie o 15 procent, spotřebu vody o 46 procent a produkci emisí CO2 o 70 procent. Klíčovým tématem pro Nestlé byla otázka recyklace obalů a snižování množství plastového odpadu. Společnost by chtěla dosáhnout recyklovatelnosti všech obalů do roku 2025. V roce 2019 se podařilo úplně eliminovat používání jednorázových plastů v kancelářích a společnost je nepoužívá ani ve svých promo materiálech a předmětech. Z výroby se odstranily obtížně recyklovatelné polystyrenové a PVC obaly.

PSALI JSME:
Změnou obalů výrobků Nestlé spotřebuje méně plastů. Až 20 tun ročně

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru