Nová vakcína od Moderny jako hlavní kandidát na podzimní posilovací očkování

Společnost Moderna oznámila nové klinické údaje o bivalentní posilovací vakcíně vůči variantě omikron onemocnění covid-19, mRNA-1273.214, která obsahuje vakcínu Spikevax (mRNA-1273) a novou vakcínu cílenou na omikron jako variantu hodnou pozornosti. Firma o tom informovala redakci FAEI.cz v tiskové zprávě.
Bivalentní posilovací vakcína cílená na omikron bude už koncem léta k dispozici. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Na základě získaných údajů a trvání odpovědi prokázaného u naší první bivalentní posilovací vakcíny, mRNA-1273.211, lze u mRNA-1273.214 předpokládat trvalejší ochranu vůči variantám hodným pozornosti. Stává se tak naším hlavním kandidátem na posilovací očkování na letošní podzim,“ sdělil generální ředitel společnosti Moderna Stéphane Bancel.

„Předběžné údaje a výsledky analýzy podáme u regulačních orgánů a doufáme, že bivalentní posilovací vakcína cílená na omikron bude už koncem léta k dispozici,“ řekl a dodal: „Naše bivalentní posilovací vakcíny jsou důkazem schopnosti platformy mRNA společnosti Moderna vyvinout vakcíny, kterými lze vyřešit bezprostřední globální rizika pro zdraví veřejnosti.“

PSALI JSME:
Posilovací dávka pomáhá proti covidu více, než základní očkování

Posilovací dávka 50 µg mRNA-1273.214 splnila všechny předem stanovené cílové parametry včetně superiorní tvorby protilátek (poměr geometrických průměrů) vůči variantě omikron jeden měsíc po podání ve srovnání s původní vakcínou mRNA-1273. Posilovací dávka mRNA-1273.214 50 µg byla obecně dobře snášena a měla nežádoucí účinky srovnatelné s posilovací dávkou mRNA-1273 50 µg.

„Posilovací dávka mRNA-1273.214 50 µg byla u 437 subjektů dobře snášena. Bezpečnost a reaktogenita posilovací dávky mRNA-1273.214 50 µg byly podobné posilovací dávce mRNA-1273 50 µg při podání obou vakcín jako druhé posilovací dávky,“ uvedla Moderna.

PSALI JSME:
Moderna zahajuje studii bivalentní posilovací vakcíny

Strategii vývoje aktualizované posilovací vakcíny k řešení dalšího vývoje viru SARS-CoV-2 včetně monovalentních a bivalentních vakcín cílených současně na několik variant hodných pozornosti oznámila Moderna loni v únoru. Společnost klade hlavní důraz na bivalentní posilovací vakcíny cílené současně na dva kmeny virů.

Platforma mRNA společnosti Moderna staví na neustálém pokroku v základním i aplikovaném výzkumu mRNA, způsobu podání a technologie výroby, který umožňuje vyvíjet léčiva a vakcíny v oblasti infekčních onemocnění, imunoonkologie, vzácných onemocnění, kardiovaskulárních onemocnění a autoimunitních onemocnění.

PSALI JSME:
Vakcíny proti covid-19 připravuje v Evropě 52 výrobních závodů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Jak jednoduše bojovat se sezónními alergiemi

Jarní sezónní alergie jsou tu, ale ne každý je na ně připravený. Projevují se bolestmi hlavy, rýmou, ucpanými uši, pálením očí nebo bolestmi krku. Největší spouštěč jarních alergií je pyl ze stromů a květin, který …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB