Novinky v osobních financích: 90 procentům Čechů leží finance na běžném účtu

V tomto týdnu nás ze zaslaných tiskových zpráv na téma osobní finance nejvíce zaujaly výsledky reprezentativního průzkumu společnosti Broker Consulting, podle nějž přes 90 procent Čechů nechává své finance ležet na běžném účtu navzdory současné vysoké inflaci. Banky pak v týdnu informovaly o především o vyšším úročení vkladů a úvěrů.
Navzdory současné vysoké inflaci nechává své finance ležet na běžném účtu přes 90 procent Čechů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Air Bank informovala, že během května už podruhé zvyšuje sazbu na spořicím účtu. U vkladů do 250 tisíc korun budou moci její klienti nově získat bonusovou sazbu ve výši čtyř procent ročně. Bonusovou úrokovou sazbu získají za podmínky, že pětkrát za měsíc zaplatí kartou, platební nálepkou nebo aplikací v mobilu, nákup v jakékoliv výši. Vklady nad jeden milion korun úročeny nejsou.

Finanční skupina České spořitelny informovala, že upravuje sazby u všech svých zajištěných úvěrů na bydlení. Úroková sazba u nejrozšířenější fixace na osm let bude nově začínat od 5,54 procenta ročně. Minimální sazba u hypoték bude nově začínat na 5,34 procenta u fixace na 10 a 15 let, u Hypoúvěru od Buřinky bude nově začínat na 5,54 procenta u fixace na šest let.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank nechce ani „čtvrtmilionáře“

Komerční banka informovala o zvýšení úročení: Spořicí účet Bonus se zůstatkem do výše 200 000 korun vynese 2,5 procenta ročně, u Spořicího účtu Junior je zůstatek do výše 100 000 úročen třemi procenty ročně a Fond s garantovaným zhodnocením v rámci investičního životního pojištění Vital Invest má úročení až 3,3 procenta. Ve stejné výši úročení pak banka nabízí roční termínovaný vklad.

Raiffeisenbank uvedla, že nabízí nový spořicí účet Hit Plus s úrokovou sazbou 4,50 procenta. Má to ovšem háčky. Bonusová sazba ve výši 4,50 procenta pro částku do 250 tisíc korun bude klientům připsána vždy po ukončení kalendářního měsíce v případě aktivního využívání účtu, tedy v případě Chytrého a Aktivního účtu při třech platbách kartou na internetu nebo v obchodě.

PSALI JSME:
Trinity Bank už nabízí výnos přes pět procent

Zavřít reklamu ×
 1. Obecně tu jsou zajímavé články, ale zrovna tento má nadpis, o jehož tématu samotný článek informuje na 1 řádku a zbytek článku tvoří souhrn úročení vkladů a úvěrů, o kterých pro změnu nic v nadpisu není. Je tohle normální???

  • Dobrý den,
   ano, je to tak správně, jde o pravidelný týdenní přehled (výběr) novinek v osobních financích, respektive výběr ze zpráv, které banky a další finanční instituce do redakce poslali. Do titulku opravdu nelze vměstnat veškerý obsah tohoto typu článku:)
   S pozdravem
   Redakce FAEI.cz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Německá inflace překonala 70leté maximum

Důvěra v ekonomiku se v eurozóně nadále zhoršuje, v září se souhrnný indikátor propadl na hodnotu 93,7 bodu, což je nejnižší úroveň od listopadu 2020. K propadu přispěly jak oblast služeb, tak i průmyslu, nicméně …

Úrokové sazby ČNB zůstávají beze změny

Česká národní banka (ČNB) na svém zářijovém zasedání rozhodla o ponechání základní repo sazby na sedmi procentech. To bylo v souladu s očekáváním analytiků i finančního trhu. Na příštím zasedání by sazby měly dle …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.