Novinky v osobních financích: Air Bank snížila úrokové sazby hypoték

Tento týden novinek v osobních financích moc nebylo. Za klíčovou lze proto označit zprávu Air Bank, která v pátek zlevnila své hypotéky pro všech pět nabízených období fixace, a to až o 0,4 procentního bodu.
Air Bank snížila úrokové sazby hypoték. Při sjednání pojištění mohou klienti u hypotéky nepřesahující pět milionů korun nově získat úrokovou sazbu 5,49 procenta ročně. Ilustrační foto: FAEI.cz

U hypotéky ve výši od pěti milionů korun mohou klienti banky při započtení slevy za pojištění schopnosti splácet získat úrokovou sazbu už 5,29 procenta ročně. Banka poskytuje shodné úrokové sazby pro nové hypotéky i hypotéky převedené z jiných bank. Dodejme, že podle České bankovní asociace průměrná hypotéční sazba v srpnu mírně klesla pod hranici 5,8 procenta.

Air Bank zároveň sjednotila sazby u hypoték ve výši do 1,5 milionu korun a u hypoték do pěti milionů korun. Při sjednání pojištění tak mohou klienti u hypotéky nepřesahující pět milionů korun nově získat úrokovou sazbu už 5,49 procenta ročně, tedy až o 0,4 procentního bodu nižší než dříve.

Sjednání a vedení hypotéky jsou v bance zdarma, stejně jako změna výše a termínu splátky, mimořádné splátky nebo předčasné splacení hypotéky kdykoliv během fixace. Klienti mají možnost využívat také Chytrou rezervu, do níž mohou vložit peníze navíc a snížit si tak výši jistiny pro výpočet úroků. Peníze z Chytré rezervy si také lze v případě potřeby vzít zase zpět.

Banka poskytuje hypotéky s LTV až do 90 procent se stejnou úrokovou sazbou jako hypotéky s LTV ve výši 80 procent, a to především klientům do 36 let věku. Zájemci o hypotéku mohou na webových stránkách využít jednoduchou kalkulačku, na níž si už předem spočítají výši sazby, kterou jim banka může poskytnout. O hypotéku mohou klienti zažádat on-line v mobilní aplikaci.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB