Novinky v osobních financích: Aplikace RB Club už je v mobilním bankovnictví

A máme tu druhý letošní mix zpráv ze světa osobních financí, které jsme pro vás, naše čtenáře, vybrali. V redakci nás tento týden zaujala zpráva Raiffeisenbank, která informovala, že v prvním lednovém týdnu vydala novou verzi svého mobilního bankovnictví.
Jako jedna z mála aplikací na trhu umožňuje Raiffeisen bankovnictví také obsluhu všech účtů, u kterých je uživatel majitelem nebo disponentem. Ilustrační foto: FAEI.cz

Banka do něj přidala novou sekci v podobě slevového programu RB Club, další možnosti nastavení hlavní stránky. RB Club je slevový program, který nabízí držitelům debetních i kreditních karet slevy u partnerů. Přímo v aplikaci si uživatelé nyní jednoduše prohlédnou všechny aktuální nabídky a pro nákup v e-shopu si přímo vygenerují slevový kód.

Jako jedna z mála aplikací na trhu umožňuje Raiffeisen bankovnictví také obsluhu všech účtů, u kterých je uživatel majitelem nebo disponentem. Uživatelé, kteří se přihlašují na účty více klientů, pouze přepínají mezi klientskými profily bez nutnosti se znovu přihlásit. Nyní si v nastavení mohou zvolit, který klientský profil se bude po přihlášení zobrazovat vždy jako první.

Česká spořitelna uvedla, že výrazně rozšiřuje možnost jednoduché digitální obsluhy investic. V internetovém bankovnictví George mohou klienti nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF (Exchange Traded Funds, burzovně obchodované fondy, pozn. aut.), a to nejen na pražské burze, ale i na všech významných burzách po celém světě.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: „Spořka“ mění nejen své logo

Klienti spořitelny si tak budou moci rychle a jednoduše koupit akcie zhruba tří tisíc světových firem. Nabídka není nijak omezena, dostupnost je však podmíněna otevřením majetkového účtu a veškerými náležitosti, které legislativa pro investování vyžaduje. Stejně jako u podílových fondů je nutností také běžný účet v méně cenného papíru.

Air Bank informovala, že pro své klienty připravila možnost rozložit si platbu, díky čemuž si mohou – zcela bez úroku – větší výdaj rozložit na tři části. Na rozdíl od jiných služeb na trhu si klienti banky mohou rozložit výdaj až dva měsíce zpětně, a to bez ohledu na to, zda byl placený platební kartou, nebo převodem z účtu. Služba je dostupná v mobilní aplikaci My Air; poplatek přijde na 50 korun.

Podle aktuálního průzkumu agentury IPSOS pro Air Bank se Češi nejčastěji obávají nečekaného výdaje typu opravy nefunkčního auta, naléhavé opravy v domácnosti nebo nutnosti koupit nový spotřebič. Takový výdaj by 72 procent dotázaných nezvládlo vyřešit z měsíčního rozpočtu a museli by buď sáhnout do úspor (52 %), nebo si vzít půjčku (20 %).

PSALI JSME:
Kazítka nám rozbíjejí výrobky těsně po záruční době, tvrdí 75 procent zákazníků

ČSOB Stavební spořitelna sdělila, že 16. ledna startuje kampaň na podporu prodeje nezajištěných úvěrů na úsporné bydlení. Na úsporné bydlení, což je třeba zateplení, nákup nových oken a dveří či pořízení fotovoltaiky, si klient může u ČSOB Stavební spořitelny půjčit až 2,5 milionu korun bez zajištění, se splatností až dvacet let.

Díky rekonstrukci může klient svou nemovitost zhodnotit a zároveň ušetřit na měsíčních platbách za energie. Další peníze může ušetřit, když si požádá a získá dotace z programu Nová zelená úsporám. Maximální prémii pět tisíc korun ročně lze získat při cílové částce 2,5 milionu korun a splnění všech podmínek akce Nezajištěný meziúvěr na úsporné bydlení.

Komerční banka a KB Pojišťovna informovaly, že otevírají nový zajištěný fond Stabilita 3. Fond je nabízen v rámci investičního životního pojištění Vital Invest a Vital Platinum Private novým i stávajícím klientům. Upisovací období začíná 9. 1. 2023 a končí 14. 4. 2023 (nebo vyprodáním);  splatnost fondu je šest let. Fond zajišťuje klientovi návratnost 115 procent vložených prostředků.

PSALI JSME:
Náklady na bydlení v Česku jsou kvůli drahým energiím stále velmi vysoké

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Do předčasného důchodu zamířil rekordní počet Čechů

Úřady evidují rekordní počty lidí, kteří míří do předčasného úřadu. Podle aktuálním údajů Českého statistického úřadu, které má redakce FAEI.cz k dispozici, bylo v roce 2022 nově přiznáno 44,6 tisíce starobních …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?