Novinky v osobních financích: Až 1 000 Kč za nové penzijko

Ke konci roku jsou bankovní instituce velmi aktivní na poli penzijního spoření. Nabízejí například finanční bonus při uzavření nové smlouvy. Například ČSOB slibuje 1 000 korun za nové doplňkové penzijní spoření a Generali zase poukázku ve stejné hodnotě do internetového obchodu Mall.cz. Redakce FAEI.cz zmapovala nabídky i dalších finančních domů.
Ukládání peněz na penzijní spoření pokládá podle průzkumů většina obyvatel jako dobrou investici. Ilustrační foto: Pixabay.com

Komerční banka připomněla klientům své penzijní společnosti, že mohou do konce poslat na své penzijko mimořádný vklad a ušetřit díky tomu na daních.

„Penzijní spoření má řadu výhod, mezi které patří státní příspěvky, případně příspěvky zaměstnavatele a v neposlední řadě také možnost daňového zvýhodnění. Pro získání nároku na daňový odpočet si klienti musí spořit více než 1 000 korun měsíčně. Maximální úsporu na dani pak získávají v případě, že jejich měsíční příspěvek činí 3 000 Kč,“ uvedla Komerční banka v tiskové zprávě.

Členka představenstva KB Penzijní společnosti Jana Petrovská upřesnila, že pokud si klienti spořili méně než 1 000 korun měsíčně, i tak mohou využít daňové zvýhodnění na maximum – pokud si ještě v listopadu nebo v prosinci pošlou na své penzijko jednorázový vklad 25 tisíc.

„V tomto případě mohou uplatnit slevu na dani ve výši 3 600 korun. Ale mohou vložit i méně, podle svých možností. O optimálních částkách naše klienty v předstihu informujeme,“ poznamenala Petrovská.

PSALI JSME:
Změny v podpoře penzijního spoření přimějí lidi, aby si na stáří odkládali více

Některé banky teď nabízejí finanční bonus za uzavření nové smlouvy o penzijním spoření. Patří mezi ně i Česká spořitelna. „Až do konce prosince sjednejte sobě nebo svým dětem doplňkové penzijní spoření a my vám přidáme 500 Kč do začátku,“ informuje Spořitelna, podle níž tento jednorázový bonus připisovat průběžně, nejdříve od 16. prosince.

Získání pětistovky má samozřejmě několik podmínek. Patří mezi ně například minimální úložka 500 korun, která bude sjednaná ve smlouvě a vložena na účet nejpozději do jednoho měsíce po nabytí účinnosti smlouvy.

Mezi jednu z dalších podmínek patří to, že zájemce „v předchozích 12 měsících neměl, ani neukončil penzijní spoření u České spořitelny – penzijní společnosti“.

ČSOB nabízí dokonce 1 000 Kč za novou smlouvu na doplňkové penzijní spoření, přičemž podmínky pro získání finančního bonusu jsou velmi podobné jako u konkurenční Spořitelny. Jedním ze zásadních rozdílů je, že akce končí 30. listopadu, tedy za několik dní.

PSALI JSME:
Z čeho budu žít ve stáří? Na důchod se spoléhá necelá polovina Čechů

„V případě, že účastník akce uzavře smlouvu jak pro sebe, tak i pro své nezletilé dítě/děti, získává odměnu za každou smlouvu,“ slibuje na svém webu ČSOB.

Generali zase nabízí peněžitý poukaz do internetového obchodu za sjednání smlouvy on-line. „Penzijko je investice do vašeho života, která vám umožní užívat si podzimních radostí i v důchodu. Penzijní spoření můžete založit i dětem. Čím dříve si začnete spořit, tím větší finanční polštář si do penze odnesete. K nové smlouvě od nás navíc získáte poukaz na 1 000 Kč do Mall.cz,“ uvádí penzijní společnost.

Podobně jako Komerční banka upozorňuje rovněž na možnost jednorázového doplatku, aby klient mohl získat největší daňovou slevu. „Nejvyšší slevu na dani získáte při měsíčním příspěvku 3 000 korun. Pokud jste si během roku spořili méně, máte příležitost si do 15. 12. 2023 doplatit chybějící částku k Vašim příspěvkům. V únorové výplatě dostanete až 3 600 Kč zpět ze zaplacených daní,“ uvádí Generali.

PSALI JSME:
Češi a důchody: Průzkumy poskytly překvapivé údaje

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Na přestupném roce vydělá stát miliardy korun

Přestupný rok má na ekonomiku samozřejmě vliv. Je to jeden den k dobru. Ovšem jak pro koho. Na přestupném roce, tedy na dnešním dni „navíc“, vydělávají extra peníze třeba lidé, kteří jsou placeni od hodiny. Naopak …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB