Novinky v osobních financích: Bankovnictví v mobilu používá necelý milion klientů České spořitelny

Tohle nás minulý týden mezi tiskovými zprávami zaujalo. Bankovnictví v mobilu používá necelý milion klientů České spořitelny, polovina z nich se do aplikace George přihlašuje takřka denně (27x do měsíce). Vzhledem k tomu, že George je nejvyužívanější bankovní aplikací na trhu, jak z pohledu počtu uživatelů, tak objemu transakcí, je zřejmé, že čísla za celý tuzemský trh budou výrazně vyšší.
Bankovnictví v mobilu používá necelý milion klientů České spořitelny. Zdroj: česká spořitelna

Mobilní bankovnictví George se mezi klienty České spořitelny stává stále oblíbenější. Meziročně roste jak počet uživatelů, kteří se do banky v mobilu přihlašují a kontrolují zůstatek na svém účtu, tak těch, kdo v něm pravidelně spravují své finance, zadávají platby nebo si aktivují slevový program a získávají odměny za platby kartou u obchodních partnerů. Počet uživatelů mobilního bankovnictví George meziročně vzrostl o více než čtvrtinu, uvedla banka.

NEY spořitelní družstvo informovalo o svém novém produktu – Americké hypotéce. Jde o jedinou hypotéku na českém trhu, u níž lidé neplatí žádné pravidelné měsíční splátky. Bez dokládání výše příjmu je možné získat úvěr až pět milionů korun s dobou splatnosti od jednoho roku do pěti let. Vypůjčená částka včetně úroků je splacena jednorázově na konci doby splatnosti výnosem z prodeje zastavené nemovitosti. Úvěr je rovněž možné kdykoliv splatit jednou mimořádnou splátkou z jiných zdrojů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Sberbank snižuje úroky půjček na 1,99 %

Buřinka, Stavební spořitelna České spořitelny, informovala, že snižuje od 15. října snižuje úrokové sazby u Hypoúvěru v průměru o 0,2 procenta. Na nejnižší úrokové sazbě 2,15 % ročně začíná nejvíce využívaný úvěr pro LTV do 80 % s šestiletou fixací a to v případě současného sjednání pojištění schopnosti splácet. Snížení sazeb se týká všech poskytovaných účelů a délek fixací. Ke sníženým sazbám přidala Buřinka do konce roku i odhad ceny nemovitosti zdarma.

Skupina Moneta uvedla, že její bankéři od začátku září evidují přes pět tisíc žádostí o hypoteční úvěr v hodnotě přesahující 13 miliard korun. Zájem o nové hypotéky u této banky extrémně roste, za poslední měsíc a půl stoupl meziročně o 493 procent. Mimořádná poptávka po hypotékách se týká nejen nových úvěrů v rámci pobočkové sítě nebo sjednávání přes třetí strany, ale také refinancování stávajících hypoték.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Změnit banku už lze i v mobilní aplikaci

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Korekce úrokových sazeb předznamenává slabší korunu

Česká národní banka (ČNB) dnes rozhodla ponechat stávající limity poskytování hypotečních úvěrů a proticyklickou kapitálovou rezervu beze změny. Podle guvernéra Jiřího Rusnoka zůstává bankovní sektor odolný vůči …

Nesolidární daňová reforma

Na úrovni EU můžeme sledovat spory při tvorbě sedmiletého unijního rozpočtu. Sváry se týkají podmíněnosti čerpání daných prostředků, které umožňují členským státům dosáhnout na peníze za předpokladu dodržování …

Fatální omyl o snižování daní

Ve veřejném prostoru se hojně diskutuje o navrhovaných daňových změnách. V diskusích však bohužel zaznívají chybné argumenty, které jsou opakovány i některými renomovanými ekonomy a sociology. Následující text se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Češi zatím s vánočními nákupy otálejí

Analýza
Největší sezóna pro e-shopy je každoročně před Vánoci. Ani letos tomu nebude jinak – s tím rozdílem, že situace významně poznamenala vládní opatření kvůli onemocnění covid-19. Přepravní společnosti upozorňují, že pokud by nouzový stav trval až do Vánoc, poptávka po doručení domů bude oproti uplynulým letům enormní a nad limity navýšených kapacit většiny přepravních společností na tuzemském trhu.
Rolovat nahoru