Novinky v osobních financích: Banky rozšiřují a modernizují sítě svých bankomatů

Hned dvě banky tento týden informovaly redakci FAEI.cz o rozšíření a modernizaci své bankomatové sítě. Začneme tou větší, tedy Moneta Money Bank. Ta informovala, že dokončila modernizaci své bankomatové sítě a že již 30 procent tvoří vkladomaty. Banka touto mohutnou plánovanou investicí chce podpořit především živnostníky a drobné podnikatele.
Banky rozšiřují a modernizují sítě svých bankomatů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Vkladové bankomaty se banka rozhodla umístit především do lokalit, v nichž v minulosti uzavřela své pobočky a zároveň zde eviduje zájem ze strany živnostníků a drobných firem. Banka v loňském roce investovala do celkem 70 nových přístrojů, dalších 60 nejmodernějších modelů s velkoplošným dotykovým displejem pořídila letos. Moneta má aktuálně 154 pobočky a 555 bankomatů.

Sberbank informovala, že v současné době rozšiřuje bankomatovou síť o externí bankomaty, které stojí mimo její pobočky. Celkový počet bankomatů zvyšuje o více než polovinu z původních 28 bankomatů na 43. Bankomaty jsou umístěny především v často navštěvovaných lokalitách. V rozšiřování sítě a instalaci nových bankomatů v ČR banka plánuje pokračovat a přidat jich dalších 85.

PSALI JSME:
Motoristé do prvního českého drive-up bankomatu vkládají více peněz, než kolik z něj vyberou

NEY spořitelní družstvo uvedlo, že zvyšuje úroky u termínovaných vkladů, které jsou tak údajně nejvýhodnější na trhu. Dosud to platilo především pro tříleté vklady, většina sazeb se zvýšila nejméně o 0,2 procenta, a to jak u měsíčních přípisů úroku, tak i u přípisů úroku na konci období vkladu. Největší zájem je podle družstva právě o střednědobé termínované vklady s délkou spoření tři roky.

Raiffeisen stavební spořitelna informovala, že v červenci změnila podmínky splácení jednoho ze svých vlajkových produktů – REKOpůjčky. Nově je úvěr splácen anuitně, což znamená, že klient od začátku splácí i jistinu a po celou dobu trvání úvěru platí pouze jednu stejnou částku. Základní úroková sazba aktuálně začíná na 4,35 procenta ročně, s bonusy se lze dostat až na 4,10 %.

PSALI JSME:
Stavební spořitelny na rekordu. V březnu poskytly zajištěné úvěry za více než tři miliardy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB